یادداشتی به قلم اسماعیل البرزی:
تاختن به نماینده امام و رهبری، مشق جدید کاسبان شهرت و قدرت

ابرهای سیاه افراط بار دیگر در آسمان گلستان آبستن باریدن شد و هتک حرمت و دریدن حجاب اخلاق اسلامی به بهانه های واهی مقابله با آسیب های فرهنگی از گریبان کاسبان فرهنگ در منظر افکار عمومی هویدا شد.
بی پرده باید سخن راند. انتخابات، حنّاقی شده است که باز هم راه گلوی سبک وزنان سخیف العقل را چونان سدی نفوذ ناپذیر در سیطره خود در آورده و کابوس بی بهره گی از اعتماد مردم، نسخه نا میمون پرده دری و تاخت و تاز بی محابا از جنس عقده گشایی را در تقابل با امین الامام و ولایت تجویز نموده است.
این روزها عده ای داعیه دار اخلاق اسلامی و عاریه دار استعارات ادبیات نمایش رسانه ای ، " انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق " سیره نبوی را در زیر چکمه های طمع ورزی و دست آموزی گرفتار آورده و شمشیر بی ادبی از نیام برکشیدند و بر سندان بی خردی کوبیده اند بلکه جیک جیک کنان به هماوردی با سیمرغی برآیند که بنیان هیمنه اش منبعث از اتصال به عشیره سادات و روحانیت است و مانایی اش در صدر اعتماد افکار عمومی بر پایه اعتماد امام و رهبری و مشروعیت سیادتش، عاریتی سی و چند ساله از مردمی است که از ظرفیت نامحدود جمهوریت نظام قدرتمند اسلامی بهره برده اند.
خفتگان بی بهره از منطقی که مشی آبِ تفرقه در هاونِ بد اخلاقی کوبیدن را مشق امروز و بی شک تکلیف فردای خود تعریف کرده و ناهنجاری های اجتماعی گرگان را قصور نماینده امام و رهبری تعبیر می کنند، در روزهایی که شهردار پرطمطراق مرکز استان به مصوبه حرمت گذاری بر نام شهید مدافع حرم وقعی ننهاده بود، در کدامین نقطه از نقشه حفظ ارزش های جامعه اسلامی پنهان شده بودند که اکنون جامه از تن دریده و در قامت مدافع سینه چاک و بیرق دار دغدغه های فرهنگی نقاب از رخ بر کشیده اند؟
جای بسی شگفتی است آنان که شعار بی بهره از عملِ ولایت مداری شان گوش فلک را کر کرده و اشاره ای از مقام عظمای ولایت را فصل الخطاب سیره عملی در زندگی فردی و اجتماعی خود معنا کرده اند، امروز به هر بهانه ای پیشاپیش ولایت آهنگ حرکت که نه، دویدن سر داده اند و در پی بی اعتبار نمایاندن تصمیم امام و رهبری برآمده اند. آیا اینان فریاد ولایت پذیری شان تنها در دایره انتفاع شخصی و تامین سهم الارث از کیسه قدرت به هوا بلند می شود؟
آنان که با گِرای اشتباه و بی ثمر ، تیر های رها شده از ترکش تفکرات بیمار قدرت طلبی خود را به سوی جایگاه واجب الاحترام نمایندگی ولی فقیه روانه کرده اند، پاسخشان در برابر فرهنگ اسلامی و تمکین در برابر اختیارات شرعی و قانونی امام و رهبری و اعتماد زایدالوصف مردم در همه ی سالهای پس از انقلاب چه خواهد بود؟
جوهره و اساس رفتار های این معدود ریزگرد های کاسب شهرت رسانه ای و بی بهره از آداب نقد و نقادی از چیست که اینگونه به بهانه دایگی بهتر از مادر برای فرهنگ اسلامی به تقابل با اخلاق اسلامی برآمده و در دورانی که برکت انقلاب اسلامی، سایه منحوس دیکتاتوری و شاهنشاهی را در زباله دان اذهان عمومی محبوس نموده است، اقدام به لجن پراکنی کرده و در نهایت گستاخی و پرده دری، روحانیت جامعه اسلامی و نماینده ولی فقیه را به فرعون منشی متهم می کنند؟
تداوم تلاش برای اجرای سناریوهای جهت دار و البته ابتر رسانه ای در تقابل با نماینده امین ولی امر مسلمین جهان در گلستان که در گذشته با ادعای واهی و سخیف وجود شبهه در اعتقاد و التزام عملی نماینده ولی فقیه به اسلام و ولایت فقیه آغاز و اکنون نیز در پس واژه فرهنگ در حال پیگیری است، نیازمند برخورد قاطع و قانونی نهادهای انقلابی، قضایی و امنیتی با هتاکانی است که پروژه های قدرت طلبی و منفعت محوری را با روش های مزورانه ای نظیر تاختن بر حرمت حکم امام و رهبری جستجو می کنند و در این مسیر هیچ ابایی از فروپاشی پایه های وحدت و بر هم زدن آرامش جامعه ندارند.
شایسته است آنانکه سودای شهرت در سر می پرورانند به خود آیند و حرمت مردم، امام و رهبری را طوطیای چشمان خود کرده و اسب سرکش قدرت طلبی و هتاکی خود را از حریم نماینده رهبری دور نمایند که این طغیان را فرجامی ناخوش در انتظار خواهد بود.

  7 آبان 1394
بخش : یادداشت
کد خبر: 49754
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز