اصلاح طلبان خطاب به روحانی: تند نرو

در شرایطی که حجت‌الاسلام روحانی با شعار اعتدال و با نقد تندروی در بخشی از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان بر سر کار آمده بود، پس از دو سال انتقاد اصولگرایان، اینک اصلاح‌طلبان هم به وی پیغام می‌دهند که از تندروی بپرهیزد و معتدل عمل کند.
حجت‌الاسلام حسن روحانی رقابت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری یازدهم را با شعار "اعتدال" آغاز کرد و به انجام رساند. روحانی برخی از اصولگرایان و البته بخشی از اصلاح‌طلبان را تندرو و رادیکال می‌دانست و بر همین اساس معتقد بود باید جریان سومی با عنوان اعتدال از طریق بهره‌گیری از معتدلین هر دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب به فریاد کشور برسند.

اصولگرایان از ابتدای آغاز به کار دولت، برخی اقدامات و اظهارات رئیس‌جمهور را منطبق با اعتدال تفسیر نکرده و آن‌ها را مصداق تندروی و افراط می‌دانستند و بر همین مبنا به آن انتقاد و حتی اعتراض می‌کردند.

غلامعلی دهقان سخنگوی حزب اعتدال و توسعه نیز امروز در گفت‌وگویی با یکی از روزنامه‌های دوم‌خردادی گفته است که اصلاح‌طلبان هم به رئیس‌جمهور پیام داده‌اند که معتدل باشد!

وی تأکید کرده است: در شرایط کنونی آقای روحانی از اصلاح‌طلبان جلوتر حرکت می‌کند. به همین دلیل برخی از اصلاح‌طلبان به آقای روحانی پیغام داده‌اند که به‌صورت معتدل‌تر مواضع خود را بیان کند و از واکنش به مخالفان دولت خودداری کند.

دهقان در این گفت‌وگوی خود افزوده است: ممکن است مجلس آینده مجلس ایده‌آل ما نباشد اما بدون شک اکثریت مجلس آینده با دولت تدبیر و امید همسو و همراه خواهد بود. مجلس آینده مجلس ایده‌آل جریان اصلاحات و جریان اعتدال‌گرا نیست؛ اما مجلسی نیز نخواهد بود که دولت را با چالش جدی مواجه کند.

وی گفت: همه ما باید این نکته را بپذیریم که در زمستان سال 1378 نوعی رادیکالیسم چپ یا اصلاح‌طلب بر فضای سیاسی ایران حاکم شده بود. در این مقطع زمانی احساس می‌شد یک جریان میانه باید در حد فاصله دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب حضور جدی داشته باشد.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه می‌افزاید: ما باید این نکته را بپذیریم که اصلاح‌طلبان در یک مقطع زمانی بدون داشتن سوءنیت تندروی کردند که تبعات سنگینی برای این جریان داشت.

  21 بهمن 1394
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 52107
مرجع: تسنیم
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز