واکنش احمد توکلی به عضویتش در مجمع تشخیص/میرسلیم:ریاست بر مجمع بعد از آیت‌الله هاشمی آسان نیست

اخبار,اخبار سیاسی واجتماعی,احمدتوکلی

رهبر انقلاب طی حکمی، صبح امروز اعضای حقیقی و حقوقی مجمع تشخیص مصلحت نظام را معرفی کردند که احمد توکلی نماینده سابق مجلس نیز در میان این اعضا بود.

احمد توکلی در واکنش به حضورش در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هدف ما خدمت کردن است، قطعا مانند جاهای دیگری که بودیم کوتاهی نخواهیم کرد.

 

وی با اشاره به حضور چهره‌های جدید دیگری در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بالاخره اشخاص در طول زمان تجربه کسب می‌کنند و قدرت تشخیص شان بالا می‌رود و در مسائل مختلف می‌توانند نظراتشان را عنوان کنند.

 

توکلی با بیان اینکه مجمع قوانین مربوط به خود را دارد، تصریح کرد: اعضای مجمع بر اساس موضوعاتی که به مجمع می‌آید موضع و نظر خود را اعلام می‌کنند.

 

نماینده سابق مجلس ادامه داد: خدا را شکر می‌کنیم مورد اعتماد رهبر انقلاب قرار گرفتیم و توفیق خدمت پیدا کردیم.

 

ضرورت در بازنگری سیاست های مجمع تشخیص مصلحت نظام 

 

همچنین ایسنا نوشت

 

سید مصطفی میرسلیم درباره انتخاب رئیس و اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت توسط رهبر انقلاب اظهار کرد: بعد از دوران ریاست مرحوم هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت، کار ریاست بر این مجمع ساده نخواهد بود به ویژه در جمع بندی نظریات. اما با همکاری اعضا هدایت مجمع برای ریاست جدید موفقیت آمیز می‌شود.

 

وی افزود: البته وقت گذاری برای مجمع شرط مهمی است و امیدوارم آیت الله هاشمی شاهرودی سلامت کامل را بازیافته باشند و بتوانند فرصت لازم را برای امور مجمع تشخیص مصلحت صرف کنند.

 

میرسلیم در باره رویکردهای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بازنگری در سیاست‌های قبلی با توجه به شرایط جدید جهانی و شرایط کشور خودمان ضرورت جدی پیدا کرده است. مثلا ما چشم انداز برنامه بیست ساله را بدون فرض تحریم‌ها تنظیم کرده بودیم اما واقعیت ایجاب می‌کند که سیاست‌های جدید که متناسب با بدعهدی مذاکره کنندگان هسته‌ای به ویژه آمریکا باشد، تنظیم کنیم.

 

وی در پایان تاکید کرد: نظارت بر نحوه اجرای سیاست‌های کلی نظام بسیار مهم بوده و امیدوارم با همکاری قوای سه گانه بتوانیم کار نظارت را به سرانجام مطلوب برسانیم تا خیر آن به همه برسد.

 

  23 مرداد 1396
بخش : سیاسی
کد خبر: 60010
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز