لاریجانی: اقدامات آمریکا، بی‌پاسخ نمی‌ماند

رییس دوره ای اتحادیه بین المجالس اسلامی گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی تصور نکنند اقدامات آنها درمورد مساله هسته ای ایران و فلسطین بی پاسخ می ماند.

علی لاریجانی روز دوشنبه در نشست اضطراری کمیته دائمی فلسطین اتحادیه بین المجالس اسلامی افزود: از نظر ما ترامپ قدرت تشخیص و قضاوت طولانی مدت را در مورد اقدامات خود ندارد.

وی تصریح کرد: این اقدامات که در واقع از سبک سری دولتمردان این کشور است باعث ایجاد تنش در جهان می شود، آمریکا و رژیم صهیونیستی به زودی نتیجه کارهایشان را می بینند.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رییس جمهوری آمریکا در ششم دسامبر 2017 بیت المقدس را که پایتخت دائمی فلسطینیان است به عنوان پایتخت رژیم نامشروع صهیونیستی معرفی کرد.

لاریجانی افزود: وی در اقدامی دیگر در 14 می 2018 که برای جهانیان روز نکبت و تاسیس رژیم صهیونیستی است، دستور انتقال سفارت این کشور را به بیت المقدس صادر کرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز فرصت مغتنمی است تا همه دنیا با وحدت وهمدلی نسبت به این تصمیم نابخردانه و نادرست ترامپ اقدام جدی و عملی نشان دهند.

رییس دوره ای اتحادیه بین المجالس اسلامی همچنین اظهارداشت: سران کشورهای عربی در 15 آوریل 2018 این تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را باطل دانستند، امروز نیاز جدی است که کشورها حمایت نکردن خود از این موضوع را نشان دهند.

لاریجانی ادامه داد: رژیم صهیونیستی و آمریکا باعث ناامنی در جهان هستند و به هیچ تعهدی پایبند نیستند، آمریکا یک روز تعرفه های گمرکی با چین و اروپا را برهم زد و یک روز دیگر خلاف تعهدات بین المللی برای اتباع کشورهای اسلامی در آمریکا مقرراتی وضع کرد.

وی اضافه کرد: شاهدیم آمریکا از توافق هسته ای که درخواست خودشان بود، خارج شدند. یک روز می گویند در سوریه نمی مانند و از کشورهای منطقه پول می گیرند و روز دیگر به این کشور حمله می کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمریکا دچار بحران تصمیم استراتژیک است و ناپخته به صحنه بین الملل نگاه می کند.

نشست اضطراری کمیته دائمی فلسطین اتحادیه بین المجالس اسلامی با عنوان اوضاع جاری در فلسطین صبح امروز با حضور نمایندگان 22 کشور در تهران آغاز به کار کرد.

  24 اردیبهشت 1397
بخش : سیاسی
کد خبر: 63115
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز صیدنیوز