انتشار علل سقوط هواپیمایی مالزیایی «ام اچ 17»
یک کمیته حقیقت‌یاب هلندی نتایج تحقیق درخصوص علل سقوط هواپیمای مالزیایی در اوکراین را منتشر کرد.

به نقل از "روسیا الیوم"؛ یک کمیته حقیقت‌یاب هلندی، با برگزاری کنفرانسی مطبوعاتی، نتایج بررسی علل سقوط هواپیمای مالزیایی در اوکراین را منتشر کرد.

این کمیته حقیقت یاب اعلام کرد: "موشکی از نوع "باک" به هواپیمای مالزیایی اصابت کرده است و باید تحقیقات بیشتری در خصوص منبع شلیک موشک به سمت هواپیمایی مالزیای انجام شود. صدها شی پرقدرت از ناحیه چپ با هواپیمای مالزیایی برخورد کرده اند."

هواپیمای «ام اچ 17» شرکت هواپیمایی مالزی در ماه ژوئیه سال 2014 در حالی که در آسمان شرق اوکراین در پرواز بود مورد اصابت موشک قرار گرفت و سقوط کرد. بر اثر این حادثه همه 298 سرنشین این هواپیما کشته شدند. بیشتر سرنشینان این هواپیما، اتباع هلند بودند.

کارشناسان و دولت های کشورهای غربی بر این باور هستند که جدایی طلبان حامی روسیه در شرق اوکراین، این هواپیما را با یک هواپیمای نظامی ارتش اوکراین اشتباه گرفتند و به آن شلیک کردند.

این در حالی است که مقامات مسکو اعلام کردند این هواپیما احتمالا توسط یک جنگنده ارتش اوکراین یا به علت شلیک نیروهای ارتش این کشور سرنگون شده است.

  21 مهر 1394
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 49455
مرجع: باشگاه خبرنگاران
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز