آمریکا ۹ فرد و ۲ مجموعه ایرانی را تحریم کرد

تحریم ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
وزارت خزانه داری آمریکا ۹ فرد و ۲ مجموعه نهاد ایرانی را تحت تحریم قرار داد.

به نقل از الحدث، وزارت خزانه داری آمریکا ۹ فرد و ۲ مجموعه ایرانی را در لیست تحریمهای خود قرار داد.

 

براساس گزارش رسانه های آمریکایی، حسین عباسی، مجتبی معصوم پور، میلاد میرزا بیگی و حسین پرور از شرکت «نت پیگرد سماوات» و همچنین حامد قشقاوی، غلامرضا منتظمی، نادر طالب زاده، زینب مهنا طالب زاده، محمد باقر شیرین کار، که به ادعای آمریکا  با سازمان جنگ الکترونیک و دفاع سایبری سپاه ارتباط دارند، تحت تحریم قرار گرفته‌اند. 

 

براساس این گزارش، «سازمان افق نو» و شرکت نت پیگرد سماوات نیز به عنوان دو مجموعه ایرانی در لیست تحریمها قرار گرفته‌اند. 

 

خزانه داری آمریکا در بیانیه خود آورده است که سازمان افق نو و ۴ فرد مرتبط با آن که مورد حمایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است وکنفرانس‌های بین المللی برگزار میکند به خاطر تلاش برای به کار گیری و جمع آوری اطلاعات  از مهمانان خارجی حاضر در این کنفرانس در لیست تحریم قرار گرفته است. همچنین یک نهاد و ۵ نفر دیگر نیز به خاطر فعالیتهای مخرب سایبری و تلاش برای هدف قرار دادن مقامات فعلی و پیشین دولتی و نظامی آمریکا مورد تحریم قرار گرفته اند.

 

«استیون منوشین» وزیر خزانه داری آمریکا در ادامه بیانیه آورده است؛ آمریکا در حال اتخاذ اقداماتی علیه عوامل و بازیگران عملیاتهای سایبری و مخفی ایران، که آمریکائیها را در داخل و خارج از مرزها هدف حملات سایبری قرار می‌دهند، میباشد.

 

در این بیانیه همچنین امده است؛ آمریکا سازمان افق نو را به خاطر حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران تحریم کرده است. 

 

خزانه داری آمریکا مدعی است که عوامل کنفرانس افق نو از مهمانان خود اطلاعات مضر جمع آوری می‌کنند و می‌گوید که در کنفرانس های خود احساسات ضد یهودی و انکار هلوکاست را ترویج می‌کنند. 

 

 

واشنگتن یک افسر اطلاعاتی آمریکایی را به جاسوسی برای ایران متهم کرد

آمریکا یک افسر سابق بخش اطلاعات نیروی هوایی این کشور را به جاسوسی برای ایران متهم کرده است. 

 

دادگاه منطقه‌ای «ناحیه کلمبیا» در کیفرخواستی که امروز چهارشنبه منتشر شده تصریح کرده "مونیکا الفرید ویت" شهروند ایالات متحده و متخصص بخش اطلاعات نیروی هوایی آمریکا بوده است. او اوت ۱۹۹۷ جذب این بخش شده و تا مارس ۲۰۰۸ به خدمت اشتغال داشته است.

 

مطابق اطلاعات مندرج در کیفرخواست، ویت از ماه مه سال ۱۹۹۹ تا نوامبر ۲۰۰۳ برای انجام مأموریت‌های محرمانه‌ علیه «کشورهای متخاصم با آمریکا» عازم چند نقطه در خاورمیانه شده است. 

 

این کیفرخواست همچنین تصریح کرده ویت به اطلاعات سری و فوق سری مسائل دفاعی آمریکا از جمله اسامی واقعی منابع اطلاعاتی و مأموران مخفی دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا دسترسی داشته است. ادعا شده ویت بعد از رفتن به ایران به شناسایی همکاران سابقش کمک کرده است. 

 

دادستان‌های آمریکایی ادعا کرده‌اند این افسر ضداطلاعاتی اسم رمز و مأموریت‌های یک برنامه مخفیانه پنتاگون برای انجام عملیات‌های اطلاعاتی را در اختیار ایرانی‌ها قرار داده است. همچنین ادعا شده که او با اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران همکاری کرده است. 

 

این کیفرخواست‌ همچنین اینکه ویت چطور در اوت ۲۰۱۳ نسخه‌ای از بیوگرافی و سوابق شغلی‌اش را در اختیار دستگاه‌های اطلاعاتی ایران قرار داده را تشریح کرده است. 

 

دادستان‌های آمریکایی ادعا کرده‌اند «مایک ویت» حوالی فوریه ۲۰۱۲ برای شرکت در کنفرانس «هالیوودیسم» سازمان افق نو به ایران سفر کرده است. ادعا شده او در این زمان در یک یا چند ویدئو خودش را به عنوان مقام سابق آمریکایی معرفی کرده و از دولت آمریکا انتقاد کرده است. او اطلاع داشته که این اظهارات قرار است از رسانه‌های ایران پخش شوند.

  24 بهمن 1397
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 69497
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز