تشکر نتانیاهو از آمریکا به خاطر انجام اقدامات علیه ایران/ ادعای معاون وزیر دفاع عربستان علیه ایران

دیدار برایان هوک و نتانیاهو,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در ادامه دوری‌گردی در منطقه غرب آسیا جهت انجام رایزنی‌های ضد ایرانی، امروز سه شنبه در اسرائیل با بنیامین نتانیاهو دیدار کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به مطرح کردن ادعاهای همیشگی‌اش علیه برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و خواستار اعمال تحریم‌های بیشتر بر ایران شد.

 

به نقل از روزنامه اورشلیم پست، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز در دیدار با برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که جدیدا سفری به منطقه را شروع نموده است ، بیان کرد که به تحریم های بیشتری برای جلوگیری از دست یابی کشور ایران به تسلیحات هسته ای نیاز است.

 

نتانیاهو در ادامه در رابطه همکاری ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی ادعا کرد :ایران مانع از ورود بازرسان آژانس به تأسیسات هسته ای اش شده، خصومتش را افزایش داده و بسياري از کشورها به آن کمک می کنند. از ایالت متحده آمریکا بابت انجام دادن اقداماتی علیه ایران متشکرم.

 

بر اساس این گزارش، همچنین شبکه صهیونیستی آی۲۴ با انتشار اظهارات نتانیاهو در کنفرانس مطبوعاتی با برایان هوک به نقل از نتانیاهو مدعی شد که تهران به برنامه هسته‌ای مخفی‌اش برای تولید تسلیحات هسته‌ای ادامه می‌دهد.

 

این شبکه همچنین ادعاهای دیگر نتانیاهو را گزارش کرد و نوشت: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی افزود که ایران عمدا جامعه جهانی را درباره بلندپروازی‌های هسته‌ای‌اش فریب می‌دهد.

 

به نوشته آی۲۴، نتانیاهو از آمریکا به خاطر سیاست «فشار حداکثری» علیه ایران قدردانی کرد و گفت در حالی که تهران سعی داشت واشنگتن را بترساند، قاطعیت آمریکا اقدامات آن را از هم گسیخت.

 

این شبکه علاوه بر این به اظهارات نتانیاهو درباره اقدام تروریستی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در به شهادت رساندن سردار شهید قاسم سلیمانی اشاره کرده و گزارش داد که نتانیاهو هشدار داد رژیم صهیونیستی هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل کند که ایران خود را در سوریه مستقر نسازد.

 

ادعای معاون وزیر دفاع عربستان علیه ایران در دیدار با هوک

 خالد بن سلمان در دیدار با برایان هوک، ادعاهای بی اساسی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.

 

خالد بن سلمان بن عبدالعزیز، برادر و معاون ولیعهد عربستان در دیدار با برایان هوک، مسئول ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که عربستان در کنار آمریکا برای حفظ صلح و امنیت در منطقه و جهان تلاش خواهد کرد و از تلاش های آمریکا برای مقابله با آن چه اقدامات تخریبی و تروریستی ایران در منطقه خواند، حمایت خواهد کرد.

 

در این دیدار دو طرف در رابطه با حملات موشکی اخیر انصارالله یمن به عربستان نیز بحث و تبادل نظر کردند.

 

خالد بن سلمان همچنین از اقدام آمریکا در ارسال نیروها و سامانه های دفاعی به عربستان با هدف مقابله با تهدیدات مشترک تقدیر و تشکر کرد.

 

بر اساس این گزارش دیگر مقامات کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات، عبداللطیف بن راشد الزیانی وزیر خارجه بحرین و عادل الجبیر، وزیر مشاور دولت عربستان در امور خارجه در دیدار با برایان هوک، مسئول ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا ادعاهای بی اساسی علیه ایران مطرح کردند.

 

 

  10 تیر 1399
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 76727
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز