روحانی در جمع نخبگان و رهبران مذهبی عراق:
در کنار هم سازنده یک قدرت بزرگ در منطقه باشیم

حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
رئیس جمهور گفت: می‌خواهیم در کنار هم سازنده یک قدرت بزرگ در منطقه باشیم نه اینکه قدرت خود را علیه کشور دیگر بکار گیریم.

حجت الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در جمع نخبگان، عشایر و رهبران مذهبی عراق با بیان اینکه استکبار به دنبال این بود که چهره خشنی از اسلام معرفی کند، اظهار کرد: ملت بزرگ سوریه و عراق و مردم هوشیار منطقه تمام توطئه‌های آنها را نقش بر آب کرد. ما توانستیم برای دنیا شرح دهیم که تروریست‌ها مسلمان واقعی نیستند و آنچه آنها می‌گویند اسلام واقعی نیست.

 

وی با اشاره به اینکه اسلام دین عدالت، رحمت و همزیستی مسالمت آمیز با سایر ادیان و اقوام است، بیان کرد: ما توانستیم به جهانیان اعلام کنیم که استکبار جهانی حامی اصلی تروریست‌هاست. روشن کردیم که اسلحه و پول تروریست‌ها از کجا تامین می‌شود و آثار باستانی و نفت منطقه چگونه توسط تروریست‌ها به فروش می‌رسد.

 

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: قدرتی که توانست تروریست‌ها را از بین ببرد، ملت عراق، ارتش عراق، مجاهدین عراقی و فتوای مرجعیت بود. در سوریه هم پیروزی به دلیل حضور ملت سوریه بود.

 

روحانی تاکید کرد: ما می‌خواهیم در کنار هم سازنده یک قدرت بزرگ در منطقه باشیم نه اینکه قدرت خود را علیه کشور دیگر بکار گیریم. ما می‌خواهیم با وحدت و اتحاد سایر کشورهای دوست را در منطقه جذب کنیم. می‌خواهیم دو قدرت عراق و ایران هر چه زودتر به قدرت‌های بیشتر در کنار هم باشند.

 

  21 اسفند 1397
بخش : سیاسی / دولت
کد خبر: 69937
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز