حکم اعدام «روح الله زم» مدیر سایت آمد نیوز صادر شد

روح الله زم اعدام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت روح الله زم به اعدام خبر داد.

اسماعیلی گفت: روح الله زم به اعدام محکوم شد.

 

محکومیت روح‌الله زم به اعدام

غلامحسین اسماعیلی در جلسه خبری امروز خود در جواب به سؤال در رابطه این که آیا رای پرونده روح الله زم صادر شده یا خیر؟ گفت:بله. حکم صادر شده است و با توجه به اینکه  رسیدگی به پایان رسیده است، حکم بر اساس محکومیت زم صادر شده است و گرچه ما در ایام غیرقطعی جزییات آنرا نمی گوییم ولی پرونده ای بود که در راستای  ماده ۳۵۵ آئین دادرسی کیفری اجازه انتشار جریان دادگاه اخذ شده بود می توانیم جزییات آن را بگوییم.

 

او گفت:موارد اتهامی را روح الله زم داشت و  دادگاه ۱۳ مورد از عناوین ریز توام را از مصادیق افساد فی الارض دانسته است و حکم اعدام صادر نموده است و در خصوص چند مورد اتهامی که  افساد فی الارض نبود به  مجازات زندان محکوم شده که این حکم غیرقطعی و  قابل فرجام خواهی است و اگر از ناحیه ایشان فرجام خواهی شود پرونده به دیوان عالی ارسال می شود.

 

 

جزئیات برگزاری ششمین جلسه دادگاه روح الله زم (۹۹/۰۳/۲۰)

روح الله زم اعدام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده روح الله زم به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، قاضی صلواتی در ابتدای جلسه دادگاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام خمینی (ره) و شهید سلیمانی عنوان کرد: در مورخ ۲۰ خرداد ۹۹ شروع ششمین جلسه محاکمه متهم پرونده، روح الله زم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران با حضور مستشار وکیل مدافع و نماینده دادستان در اجرای ماده ۳۵۲ قانون آیین دادرسی کیفری به صورت علنی را اعلام می‌نمایم.

 

وی پس از تفهیم مفاد مواد ۳۵۴ و ۳۵۸ قانون آیین دادرسی کیفری از وکیل مدافع متهم زم خواست جهت تشریح دفاعیات در جایگاه قرار گیرد. وکیل مدافع زم ضمن قرارگیری در جایگاه گفت: ابتدا از ریاست محترم دادگاه و نماینده دادستان تشکر می‌کنم که در ۵ جلسه گذشته با آرامش اظهارات و دفاعیات موکل را گوش دادند و بنده به نوبه خود از محضر دادگاه تشکر می‌کنم.

 

وی در ادامه گفت: در کیفرخواست اتهامات زیادی مطرح شده که ناچارم موارد اتهامی را یک به یک قرائت کنم.

 

وکیل مدافع متهم زم در ادامه به تشریح عناوین اتهامی موکل خود پرداخت و ضمن قرائت موارد اتهامی مذکور گفت: این موارد کل اتهاماتی است که در کیفرخواست علیه موکل و در قالب نشر اکاذیب بیان شده که می‌توانست جمعا بیان شود.

 

وی در ادامه با قرائت بخشی از کیفرخواست بیان کرد: در اتهاماتی که به موکل وارد شده لازم بود ماده قانونی مورد استناد به آن در همانجا که اتهام ذکر می‌شد، بیان شود تا خلط مبحث نشود.

 

وکیل مدافع متهم زم گفت: قبل از دفاع در مورد اتهامات لازم به توضیح است که ما اعتقاد راسخ داریم قوانین جزایی و قانون آیین دادرسی کیفری جمهوری اسلامی ایران در مقابل با قوانین جزایی کشورهای مدعی حقوق بشر بسیار افضل‌تر و انسانی‌تر است و حقوق انسان‌ها به بهترین شکل رعایت شده است.

 

وی در رابطه با اتهام توهین به مقدسات توسط موکل خود عنوان کرد: این اتهام مبتنی بر واقعیت نبوده و مورد تایید موکل نیز نیست.

 

وکیل مدافع متهم زم در ادامه در خصوص اتهام توهین به ماموران دولتی و تحریک مردم به اغتشاش اظهار داشت: موکل مسئولیت کار خود را پذیرفته و اعلام داشته که تحت تاثیر جو رسانه‌های خارج از کشور بوده است.

 

وی ادامه داد: موکل از این بابت نیز اظهار تاسف و ندامت نموده و از این موضوع و آثار زیانباری که به نظام تحمیل شده بسیار پشیمان است.

 

وکیل مدافع متهم زم در مورد اتهام نشر اکاذیب با حمایت از تجزیه طلبان دفاعیاتی انجام داد.

 

روح الله زم اعدام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

وی در ادامه در مورد موج آفرینی و حمایت از کمپین‌های ضد امنیتی توسط موکل خود گفت: اشتباهاتی صورت گرفته اما موکل سوءنیتی نداشته است .

 

وکیل مدافع متهم زم در مورد نشر اکاذیب با ادعای حمایت از محکومان امنیتی، خاندان منحوس پهلوی، فرق ضاله عنوان کرد: موکل اشتباهات فوق الذکر را صادقانه پذیراست و دفاعی وجود ندارد. موکل از باب نشر اکاذیب مورد قبول وی است و دفاعی ندارد و در مورد نشر اکاذیب هر چند موکل اشتباهاتی داشته اما هیچ سوءنیتی نداشته است.

 

دریابیگی تصریح کرد: در پایان ضمن تشکر از ریاست دادگاه، استدعا دارم حکمی عادلانه و منصفانه صادر شود و امیدوارم نظام جمهوری اسلامی با رأفت و عطوفت حکمی عادلانه در خصوص موکلم صادر بفرماید.

 

قاضی صلواتی از متهم زم خواست تا آخرین دفاعیات خود را در جایگاه بیان کند.

 

متهم زم گفت: یکی از اتهامات من اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی عنوان شده است. اما من قصدی در خصوص ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی نداشتم.

 

متهم زم در ادامه عنوان کرد: اگر کاری از دستم در رفت اظهار ندامت و پشیمانی می‌کنم.

 

زم عنوان کرد: با یک لغزش عاقبت آدم به باد می‌رود.

 

وی گفت: از آقای نصیر پور بازپرس پرونده که محترمانه برخورد کردند و قاضی صلواتی که سعه صدر نشان دادند سپاسگزاری می‌کنم و امیدوارم که حکم صادره حکمی باشد که مرا به سوی دیگری که مسیر درستی نیست پرتاب نکند.

 

متهم زم در ادام لایحه دفاعی خود را تقدیم دادگاه کرد و قاضی صلواتی نیز ضمن اعلام ختم جلسه گفت: حکم دادگاه در مهلت قانونی صادر خواهد شد.

 

 

  10 تیر 1399
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 76726
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز