بهروز نعمتی: لشگر «جمنا» جمع شده‌ است تا روحانی را زمین بزند/ لاریجانی در انتخابات از روحانی حمایت می‌کند

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

اصولگرایان کسی را ندارند که برای ریاست مجلس در سال دوم رقیب لاریجانی باشد و اصلاح طلبان را نیز باید از خودشان پرسید.

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس است. او از مهم‌ترین نمایندگان حامی علی لاریجانی در مجلس نهم و دهم است. او در مجلس گذشته از حامیان برجام بود و از آن دفاع می‌کرد. این حمایت باعث شد تا نام او در لیست امیدف فهرست وابسته به اصلاح طلبان قرار بگیرد.

 

نماینده مردم تهران در گفت و گو با عصر ایران به حمایت لاریجانی از روحانی در انتخابات سال 96 اشاره می‌کند و بر این باور است که اصول‌گرایان می‌خواهند روحانی را زمین بزنند.

 

این نماینده مجلس می‌گوید که پارلمان نباید در ماجرای حقوق‌ها دخالت می‌کرد.

 

در ادامه مشروح گفت و گوی عصر ایران با بهروز نعمتی را بخوانید:

 

-بهترین و بدترین اتفاقات سال 95 از نگاه بهروز نعمتی؟

 درگذشت آیت الله هاشمی که به عنوان استوانه نظام و انقلاب بود اصلی ترین اتفاق بدی بود که رخ داد و شاید تا سالهای سال جای وی پر نشود البته حادثه پلاسکو نیز همه ما را متاثر کرد. باز شدن اعتبارات که از دستاوردهای برجام است نیز از جمله اتفاقات خوب سال 95 بود.

 

-فقدان آیت الله هاشمی تا چه اندازه خلا بزرگی برای جریان اعتدال است؟

 فقدان آیت الله هاشمی در جریان اعتدال امری مشهود است و برای همین نیز باید کسانی که دل در گرو اسلام انقلاب و نظام دارند و از مشی تند و تندروی در کشور بیزار هستند باید کنار هم بشینند و مسیر وی را ادامه دهند چراکه آیت الله این مسیر را به نحو احسنت طی می کردند .

 

-فکر می کنید چه کسانی می توانند این نقش را از این به بعد ایفا کنند؟

 آقای روحانی، سید حسن خمینی و لاریجانی قطعا می تواند این نقش را به عهده بگیرند و در واقع موضوع را جمع کنند.

 

- تاثیرگذارترین چهره سیاسی کشور در سال 95 چه کسی است؟

 آقای هاشمی است چراکه اتفاق بزرگی افتاد و مردم با حضور در روز تشیع پیکر وی حرفهای بسیاری را زدند .

 

-مهمترین مصوبه مجلس دهم چه مصوبه ای بود؟

 هم بحث برنامه پنجم و هم بحث بودجه 96 مصوبات خوبی بودند.

 

- فکر می کنید مجلس نباید به چه موضوعی ورود پیدا کرد که لزومی به دخالت مجلس درآن نبود؟

 مجلس نباید به موضوع حقوق ها ورود پیدا می کرد. دولت باید این اختیار داشت که کارش را انجام دهد و براساس قولی که داده بودند به مجلس لایحه ارائه می کردند.

 

- پیش بینی تان از انتخابات ریاست جمهوری 96 چیست؟

 فکر می کنم این لشکری که در جمنا جمع شده اند از هیچ موضوعی علیه آقای روحانی فروگذار نخواهند بود و در واقع جمع شده اند که آقای روحانی را زمین بزنند ولی خدا با آقای روحانی است .

 

- ریس جمهور دولت دوازدهم چه کسی است؟

 به طور قطع و یقین و انشالا آقای روحانی است.

 

- فضای انتخابات شوراها را چگونه پیش بینی می‌کنید؟

 پیشنهادم به دوستان اصلاح طلب و اعتدالی این بوده است که آن ائتلافی را که برای انتخابات مجلس دهم داشتیم ادامه دهیم و ائتلاف رقیبی نخواهد داشت اما اگر به صورت متفرق بایکدیگر باشیم قطعا تندروهای اصولگرا در انتخابات شوراها پیروز می شوند.

 

-نقش ترامپ درآینده روابط سیاسی ایران و امریکا را تا چه اندازه تاثیر گذار می دانید؟

 آقای ترامپ و اوباما و جورج بوش فرقی با یکدیگر ندارند ،مواضع همه اینها مواضع خاص کشورشان است و دنبال امپراطوری خودشان هستند و قطعا تغییری در روند سیاستهای امریکا علیه ما پیش نمی آید چراکه آنها روش خودشان را دارند.

 

-فکر می کنید تغییری برای توسعه روابط ما با کشورهای دیگر در بحث سیاست خارجی ایجاد می شود و ادامه برجام را چگونه می بینید؟

 سیاست خارجی ما باید بسیار فعال تر از امروز و با توجه به نقدهای که مخالفین دولت دارد مسیر خود را ادامه دهد ،دولت باید احتیاط را کنار بگذارد و با مجموعه های که باید مذاکراتی داشته باشد این مذاکرات را ادامه دهد ،ما باید حرف حق مان را در مواضع دیپلماسی مطرح کنیم و توقع از تیم سیاست خارجی آقای روحانی و از جمله آقای ظریف این است که در بعضی از بخش ها که گفته می شود انفعال دارند انفعال را کناربگذارند.

 

-با فرض بر اینکه ریس جمهور آینده روحانی است و ریاست آقای لاریجانی در سال دوم مجلس نیز ادامه داشته باشد روابط مجلس و دولت را چگونه پیش بینی می کنید؟

 این روابط بهتر از گذشته خواهد بود.

 

-فکر میکنید علی لاریجانی از حسن روحانی در انتخابات 96 حمایت می کند؟

 فکر می کنم بحثی که آقای لاریجانی داشتند که ریاست جمهوری روحانی دو دوره ای خواهد بود مشخص کننده است و فکر می کنم آقای لاریجانی از روحانی حمایت کند.

 

هم آقای لاریجانی و هم تیمی که با وی همراه هستند به دنبال اعتدال در کشور هستند و نقش آقای لاریجانی بیشتر از گذشته خواهد بود.

 

-فکر می کنید در سال دوم مجلس اصولگرایان و یا اصلاح طلبان کاندیدای را برای رقابت با لاریجانی برای ریاست مجلس خواهند داشت؟

 اصولگرایان کسی را ندارند که در جایگاهی باشد که رقیب آقای لاریجانی باشد و اصلاح طلبان را نیز باید از خودشان پرسید. گرچه آقای لاریجانی برای سابقه طولانی که داشته اند رقیب جدی ندارند.

  13 فروردین 1396
بخش : داخلی / مجلس
کد خبر: 58269
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز