رفع آلودگی مناطق سیل‌زده گلستان از اولویت‌های جدی سپاه است

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1394/11/06/139411061454031106975314.jpg

فرمانده سپاه نینوای استان گلستان گفت: در کنار لایروبی رودخانه‌ها یکی از موضوعات جدی سپاه رفع آلودگی مناطق سیل‌زده گلستان است.

به گزارش ساجد خبر، سردار حسین معروفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از فروکش کردن آب و رفع آبگرفتگی معابر در کنار لایروبی کانال‌ها و رودخانه‌ها، یکی از موضوعات جدی رفع آلودگی مناطق سیل‌زده در راستای سلامت مردم است.

وی افزود: 5 استان کشور و یک تیم از تیپ 24 بعثت نیروی زمینی بروجرد برای همکاری به سپاه استان وارد استان میشود. سپاه استان در کنار بهداشت و درمان شهرستان‌های درگیر سیل و استان، فعالیت‌های بهداشتی و درمانی را برای تضمین سلامتی مردم انجام می دهد.

فرمانده سپاه نینوا گلستان بیان داشت: با هماهنگی‌های به عمل آمده و آخرین جلسه با فرماندهان، از فردا 10 دستگاه در راستای رفع آلودگی فعالیت خود را آغاز می کنند. 4 دستگاه DSM با ماموریت رفع آلودگی معابر، منازل و حیاط واحدهای مسکونی کار خود را آغاز می‌کند.

وی ادامه داد: این دستگاه مخزن رفع آلودگی دارد و می‌تواند آب با فشار 2 هزار و 500 لیتر را خارج کند تا معابر آلوده شستشو شود. 4 دستگاه هودر به صورت پشتی هم وارد می‌شود تا در کوچه‌ها و معابری که ماشین‌آلات قادر به تردد نیستند، کار رفع آلودگی را انجام دهند.

سردار معروفی گفت: 2 دستگاه درفش برای رفع آلودگی برای مردم شهرستان آق‌قلا، وارد استان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تیم سپاه استان مازندران و نیروی زمینی تیپ خاص جنگ نوین آلودگی فردا صبح برای کمک وارد گلستان می‌شود و سپاه تا پایان کار در کنار مردم است.

فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه تا زمانی که فرمانداران آق‌قلا و گمیشان اعلام کنند شرایط عادی است در شهرهای سیل‌زده هستیم،ادامه داد: مردم اطمینان خاطر داشته باشند که ما تا پایان بحران در کنار آنها خواهیم بود.

وی گفت: همان‌طور که در کنار آموزش و پرورش قرار گرفتیم این‌بار برای سلامت مردم در کنار سازمان بهداشت و درمان هستیم. تیم سیار جامعه بسیج پزشکی برای ارائه خدمات فعال می‌شود.

  27 فروردین 1398
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 70646
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز