روایت تکان دهنده هم‌بند علیرضا شیر محمدعلی از نحوه قتلش

علیرضا شیر محمدعلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
برخی رسانه‌ها خبر داده‌اند برزان محمدی، هم‌بند علیرضا شیر محمدعلی، که چندی‌ پیش همراه با او اعتصاب‌ غذا کرده بود، در نامه‌ای ادعا کرده قاتلان بارها تهدید کرده بودند که کسی را می‌کشند.

به‌ نوشته برزان محمدی، قاتلان می‌خواستند با کشتن یک‌نفر به زندان رجایی‌شهر، محل نگه‌داری پیشین‌شان برده شوند؛ چرا‌که در آن‌جا با «کلاه‌زنی» درآمد خوبی داشتند. محمدی مدعی‌شده تهدید‌های این دو زندانی به گوش مسوولان زندان نیز رسیده بود و حتی این دو زندانی یک‌بار دیگر دِی ۱۳۹۷ با تیزی‌ای که از سنگ توالت درست کرده بودند، سر و گردن یک زندانی مالی را که برای تنبیه به سوئیت‌ها فرستاده‌ شده‌ بود زخمی کردند.

 

در نامه محمدی ادعا شده مسئولان، اما با سهل‌انگاری درست زمانی‌که این دو نفر از پیش نقشه کشیده بودند در بند سوییت‌ها را به روی آن‌ها باز گذاشتند. «اگر این بند ویژه زندانیان سیاسی یا امنیتی است، چرا دو نفر با جرم‌های دیگر در آن نگه‌داری می‌شدند؟ قرار بوده این دو شرور هیچ ارتباط مستقیمی با ما نداشته باشند، ولی متاسفانه چندین‌بار به داخل سوئیت ما دسترسی پیدا کردند.»

 

محمدی تاکید کرده که «شیرمحمدعلی و زندانیان سیاسی بندسوئیت‌ها هیچ اختلافی با این دو زندانی که آن‌ها را محمدرضا خلیل زاده و حمیدرضا شجاعی زواره معرفی کرده، نداشته‌اند و حتی علیرضا شیرمحمدعلی بار‌ها به آن‌ها کمک کرده‌ بود. محمدی ادعا کرده وقتی همراه با شیرمحمدعلی «برای انتقال به زندان اوین اعتصاب غذا کرده بودیم، مسوولان زندان در پاسخ گفتند «آخر این اعتصاب مرگ است.»

 

کلاه‌زن، به مجرمان زندانی‌ای گفته می‌شود که از درون زندان کلاه مردم عادی در بیرون زندان را برمی‌دارند مثلا با ترفند‌های بانکی یا تلفنی دردناک‌ است که دو زندانی متهم به قتل، برای بازگشتن به‌زندان ناامن‌تر رجایی‌شهر دست به قتل زده‌اند و دو متهم جرم‌های سیاسی، برای رفتن به زندان اوین اعتصاب غذا کرده‌بودند. برزان محمدی و شیرمحمدعلی، اسفند پارسال دست به اعتصاب غذا می‌زنند تا به اوین منتقل شوند و نهایتا با وعده دادستانی برای حل‌شدن این مشکل دست از اعتصاب می‌کشند، ولی از این دو تنها برزان محمدی و آن‌هم پس‌از قتل هم‌بندش، به اوین منتقل شد.

 

تماس تلفنی حسن خمینی با خانواده علیرضا شیر محمدعلی

جواد امام، فعال‌سیاسی اصلاح‌طلب و مدیرعامل بنیاد باران، خبر داده حسن خمینی، نوه امام‌خمینی، با خانواده علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی‌ای که در زندان فشافویه کشته‌ شده، تماس‌ گرفته، ابراز تاسف و با آن خانواده هم‌دردی کرده و قول داده که برای رسیدگی به دادخواهی قضایی خانواده شیرمحمدعلی از طریق مسئولان مربوط پی‌گیری کند.

 

علیرضا شیرمحمدعلی که با ضربه‌های چاقوی دو متهم‌ به قتل در زندان فشافویه کشته‌ شد، به‌اتهام «توهین به امام‌خمینی، توهین به رهبرانقلاب و توهین به‌ مقدسات» به هشت‌سال زندان محکوم شده‌ بود.

 

مهناز سرابی، مادر شیرمحمدعلی، بر سر مزار فرزندش، خطاب به حسن‌خمینی مدعی‌ شده‌ بود که فرزندش را بابت «اتهام‌ساختگی توهین به امام‌خمینی» به زندان برده بودند که با ضربه‌های چاقو به قتل رسید و از او پرسیده‌ بود: آیا راضی هستی که فرزند خودت یک سوزن بخورد؟

  29 خرداد 1398
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 72090
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز