سخنگوی فراکسیون امید: تصویب کلیات لایحه برنامه ششم به علت موافقت لاریجانی با شروط دولت بود

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,

به بیان دیگر نمایندگان هنگامی که احساس کردند دولت خواهان تصویب لایحه است و رئیس مجلس در قبال شروط آن‌ها قول مساعدت و همکاری داده، به لایحه رای مثبت داده است.

سخنگوی فراکسیون امید گفت: نمایندگان هنگامی که احساس کردند دولت خواهان تصویب لایحه برنامه ششم است و رئیس مجلس در قبال شروط آن‌ها قول مساعدت و همکاری داده، به کلیات رای مثبت دادند.

 

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به تصویب کلیات لایحه برنامه ششم توسعه در نشست علنی نوبت بعد از ظهر روز گذشته مجلس با وجود تصمیم فراکسیون امید مبنی بر مخالفت با تصویب این لایحه اعلام کرد: تا پیش از آغاز نشست علنی نوبت بعد از ظهر، دولت مخالف تصویب کلیات لایحه برنامه ششم توسعه بود چرا که با توجه به تغییرات فراوان در این لایحه در کمیسیون تلفیق که منجر به تحمیل هزینه‌های بسیار سنگین به دولت شده بود، به این تصمیم رسیدیم که به این لایحه رای ندهیم.

 

او ادامه داد: فارغ از بحث تحمیل هزینه‌ها به دولت، غیرقابل اجرا بودن لایحه برنامه ششم مصوب کمیسیون تلفیق، بالا بردن انتظار‌ها، نادیده گرفتن برخی اولویت‌ها و مسائل و مشکلات متعدد دولت با این لایحه مخالف بود و آقای نوبخت نیز در جلسه صبح روز گذشته فراکسیون امید بر این مساله تاکید کرد و در آن جلسه مطرح شد که مبلغ ۴۸۵ هزار میلیارد تومان به بودجه جاری کشور اضافه می‌شود.

 

سخنگوی فراکسیون امید همچنین خاطرنشان کرد: بنا بر این دلایل و همچنین مصالح و منافع ملی تصمیم گرفتیم به لایحه برنامه ششم رأی ندهیم اما هنگامی که وارد صحن شدیم آقای نوبخت در نطق خود با ایراد انتقادهای اساسی به این لایحه، تاکید کرد که لایحه ۳۴ ماده‌ای دولت در کمیسیون تلفیق به طرحی با ۱۴۴ ماده تبدیل شده و به این دلیل چنین لایحه‌ای غیرقابل اجرا است.

 

نماینده اصلاح طلب مردم شیراز در مجلس دهم ادامه داد: با این حال آقای نوبخت تاکید کرد که با توجه به اینکه در صورت عدم تصویب لایحه کشور یک سال بلاتکلیف می‌ماند، به شرط حذف یا اصلاح موادی که دولت با آن مخالف است، حاضر به پذیرفتن لایحه هستیم و آقای لاریجانی نیز با توجه به اینکه از نظر مخالف فراکسیون امید و همچنین برخی از اعضای فراکسیون‌های مستقلین و ولایت با این لایحه آگاهی داشت، و می‌دانست این لایحه قطعا رای نمی‌آورد با تمام شروط دولت موافقت کرد که این مساله منجر به تغییر نظر برخی از نمایندگان در صحن علنی مجلس شد.

 

پارسایی در پایان تصریحی کرد: به بیان دیگر نمایندگان هنگامی که احساس کردند دولت خواهان تصویب لایحه است و رئیس مجلس در قبال شروط آن‌ها قول مساعدت و همکاری داده، به لایحه رای مثبت داده است.

  29 آذر 1395
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 57264
مرجع: ایلنا
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز