کواکبیان: تحقیق و تفحص از شهرداری تهران مجددا در هیات رییسه مطرح شود

مصطفی کواکبیان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
نماینده مردم تهران با انتقاد از طرح موضوع کاهش تعداد نمایندگان تهران گفت: نماینده می تواند برای افزایش تعداد نمایندگان شهرش تلاش کند نه اینکه به دنبال کاهش تعداد نمایندگان شهرهای دیگر باشد.

مصطفی کواکبیان در تذکر شفاهی با استناد به مواد ۲۱۴ تا ۲۱۷ آیین نامه داخلی مجلس گفت: امروز برای یک پالایشگاه بیش از ۱۶۰ نماینده رأی مثبت دادند اما درباره شهرداری تهران مجلس به اصل و رد این تحقیق و تفحص رأی مثبت نداد، این موضوع باید در هیات رئیسه بار دیگر مطرح شود.

 

وی افزود: یکی از نمایندگان عنوان کرد چرا نمایندگان تهران ۳۰ نفر هستند در حالی که بر اساس قانون اساسی نماینده می تواند برای افزایش تعداد نمایندگان شهرش تلاش کند نه اینکه به دنبال کاهش تعداد نمایندگان شهرهای دیگر باشد. اصل ۶۴ قانون اساسی تاکید می کند که پس از ۱۰ سال با در نظر گرفتن عوامل انسانی و جغرافیایی سیاسی حداکثر ۲۰ نفر نماینده اضافه شود و تاکیدی بر اینکه تعداد نماینده ها کاهش یابد ندارد.

 

کواکبیان عنوان کرد: اخیرا عده ای از طلاب حوزه علمیه قم علیه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی شعاری مطرح کردند این موضوع ظلم بوده، در شعارهای خود به نوعی مطرح کردند که ایشان در استخر فرح خفه شده است که باید از افراطی گری دور شد.

  28 مرداد 1397
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 65137
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز