توان موشکی و دفاعی ایران قابل مذاکره نیست

توان موشکی ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: از نظر موشکی در جهان حرف‌های زیادی برای گفتن داریم که حاصل تلاش دانشمندان ایرانی است و نباید به هیچ عنوان این فناوری بومی را از دست بدهیم و در خصوص آن مذاکره کنیم.

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار، در خصوص درخواست اروپا و آمریکا برای مذاکره بر سر توان موشکی ایران، اظهار کرد: دکترین جمهوری اسلامی در مباحث دفاعی بسیار منطقی و اصولی است. با توجه به اینکه اسرائیل و آمریکا و کشورهای وابسته به آنان مانند عربستان و امارات همواره ایران را تهدید می‌کنند ایران باید توان دفاعی خود را بالا ببرد. ایران در یک منطقه سوق‌الجیشی قرار دارد و انقلاب اسلامی انقلاب مستضعفان است و چشم امید ستم دیدگان به این انقلاب است.

 

وی افزود: با توجه به پیشرفت‌های زیادی که در سیستم‌های دفاعی و امنیتی داریم و در جنگ‌های امروز کمتر از نیروهای پیاده استفاده می‌شود نیاز است که ایران هم روی سیستم‌های موشکی و پدافندی بیشتر کار کند. یکی از اهداف استراتژیک ایران که در زمان جنگ هم مشاهده کردیم ارتقای سیستم موشکی بود.

 

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در همین خصوص، گفت: عراق شهرهای ایران مانند دزفول را مورد حملات موشکی قرار می‌داد و ایران در آن زمان از سیستم موشکی بی‌بهره بود. اما در همان ایام دانشمندان نظامی ایران توانستند به فناوری ساخت موشک دست پیدا کنند و هم‌اکنون موشک‌های ایران در تراز بین‌المللی قرار دارد.

 

سلیمی تصریح کرد: دشمن می‌داند اگر بخواهد اقدام نظامی علیه ایران انجام دهد تنها راهش این است که سیستم موشکی ایران را از کار بیندازد. خیلی از کشورها مانند لیبی و عراق به همین سرنوشت دچار شدند و توان موشکی خود را از دست دادند، اما ایران اسلامی اجازه چنین کاری را به غرب نمی‌دهد. از نظر موشکی در جهان حرف‌های زیادی برای گفتن داریم که حاصل تلاش دانشمندان ایرانی است و نباید به هیچ عنوان این فناوری بومی را از دست بدهیم و در خصوص آن مذاکره کنیم.

 

وی ادامه داد: ایران اسلامی هیچ جنگی را علیه کشوری آغاز نکرده است و در چند سال گذشته مورد هجوم قرار گرفته‌ایم، اما کشوری نبوده‌ایم که جنگ را شروع کرده باشیم، اما برای دفاع از خود در منطقه آشوب‌زده خاورمیانه احتیاج داریم توان دفاعی خود را بالا ببریم و این توان دفاعی به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست.

 

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس افزود: به این درخواست‌ها باید جواب رد دهیم و حتی اجازه ندهیم این درخواست‌ها مطرح شود. جناح‌های سیاسی هم باید با یکدیگر متحد باشند تا دشمن نتواند سوءاستفاده کند.

  31 شهریور 1397
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 66202
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز صیدنیوز