پارسایی: افزایش نرخ دلار تا ۱۳ آبان ادامه خواهد یافت

بهرام پارسایی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس می گوید: افزایش نرخ دلار را تا ۱۳ آبان شاهد خواهیم بود و این افزایش نرخ قابل تخمین نیست و نمی توان گفت تا چه رقمی افزایش قیمت ها رقم می خورد.

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر بیان داشت: افزایش نرخ دلار را تا ۱۳ آبان شاهد خواهیم بود و این افزایش نرخ قابل تخمین نیست و نمی توان گفت تا چه رقمی افزایش قیمت ها رقم می خورد.

 

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه مدیریت نرخ ارز اظهار داشت: مدیریت ارز کار سختی است و فقط در اختیار دولت نیست از این رو نمی توان تنها از دولت برای مدیریت بازار انتظار داشت.

 

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به تحریم کشور ترکیه عنوان کرد: دو وزیر دولت ترکیه از سوی ترامپ تحریم شد و به واسطه همین اعمال تحریم ارزش پول ملی این کشور ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است، این تحریم را با تحریم کل کشور ایران مقایسه کنید، مشخص است که فشار بیشتری بر اقتصاد ایران وارد می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه بخش اعظم افزایش قیمت ها به تحریم ها بر می گردد، ادامه داد: اینکه برخی ها می گویند دولت و مجلس خواهان افزایش نرخ ارز هستند قابل قبول نیست و باید برای این ادعایشان سند رو کنند، باید بگویند مجلس چه کاری کرده که به افزایش قیمت ها منتهی شده است.

 

پارسایی در ادامه گفت‌وگو با خانه ملت، در واکنش به اینکه گفته می شود دستگاه های دولتی تعمدی افزایش قیمت ها را دنبال می کنند، بیان داشت: برای این ادعاها باید سند داشته باشند، بعید می دانم دولت بخواهد چنین نقشی را ایفا کند، با این کار نارضایتی عمومی مردم را به دنبال خواهد داشت.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: دولت ایران سال ها بدهکار است و اگر باز هم بدهکار بماند اتفاقی نمی افتد بنابراین این ایده که دولت برای جبران بدهی ها دست به افزایش قیمت ها زده قابل قبول نیست.

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه مشخص نیست بعد از ۱۳ آبان افزایش نرخ ارز اتفاق می افتد یا خیر، گفت: سخنرانی روحانی در سازمان ملل در چارچوب قانون و واقع بینانه بود باید دید این سخنرانی تا چه اندازه بر کاهش تحریم های اثر خواهد داشت.

  7 مهر 1397
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 66467
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز