صفحه اصلي > مجلس > ۷ نماینده گلستان پاسخ دهند !

۷ نماینده گلستان پاسخ دهند !


20 مهر 1398. نويسنده: admin1

http://edalatkhahaniran.com/images/edalatgolestan./edalatgolestan1061.jpg

به گزارش ساجد خبر، سال گذشته ۷ نماینده گلستان در مجلس شورای اسلامی با ژست های قیّم مآبانه اعلام کردند که هر یک بیش از ۹ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع پیش بینی شده در قانون بودجه سال ۹۷ را به صورت ویژه در اختیار دارند و می توانند به صلاحدید خود در حوزه هایی که تشخیص می دهند؛ هزینه کنند.

 

جلسات مختلفی برای تعیین اولویت ها در فرمانداری ها تشکیل شد. دفاتر نمایندگان به محل تردد فرمانداران و دهیاران و روسای دستگاهای مختلف تبدیل شد. لابی های مختلفی صورت گرفت و خلاصه همه به تکاپو افتادند تا هر کس بتواند سهمی هر‌چند اندک، بیش از سایرین برای شهرستان خود دشت کند.

۹۷ گذشت و ۹۸ هم به سراشیبی رسید اما هیچ خبری از تخصیص آن ۹ میلیارد تومانِ معروف و تحقق وعده های نمایندگان نشد.

از ابتدا نیز میشد حدس زد که دولت تن به انحصار طلبی نمایندگان نخواهد داد و اگر هم مجاب به تخصیص مبالغ یاد شده میشد؛ به صورت کامل‌محقق نخواهد شد.

آنچه مبرهن است اینکه، نمایندگان مجلس برای آنکه دستشان در سال آخر نمایندگی برای تسخیر عِنان افکار عمومی خالی نباشد و بتوانند شرمساری ناشی از ناکارآمدی خود را در عمل به وعده های ریز و درشت در حوزه های انتخابیه پوشش دهند؛ با فشار بر دولت خواهان هزینه کرد این اعتبارات با نظر مستقیم خود بودند که دولت دکتر‌ روحانی در عمل تن به قلدر مآبی آنان نداد و به تعبیر عامیانه ضد حال اساسی به یکایک آنان زد.

نکته مهم آنکه اگر این اعتبارات که برای استان گلستان رقمی نزدیک به ۷۰ میلیارد تومان است؛ به سر جمع اعتبارات استان در سال ۹۷ اضافه میشد؛ به احتمال فراوان هم بخشی از آن تاکنون تخصیص می یافت و مردم از آن بهره مند می شدند و هم آنکه رشد اعتبارات سال ۹۸ بر اساس سرجمع اعتبارات سال گذشته، بی شک بیشتر از رقم فعلی تصویب می شد و منفعت آن به استان می رسید که به نوعی با زیاده خواهی نمایندگان به محاق رفت.

دوم اسفند ماه جاری بسیاری از نمایندگان باید ساک های خود را ببندند و بهار ۹۹ با بهارستان خداحافظی کنند.

همه‌ ما می دانیم بسیاری از وعده های واهی و قول های تحقق نیافته ای که نمایندگان در روزهای تبلیغات انتخابات دوره قبلی داده اند؛ از روی ناآگاهی، عدم اطلاع از قوانین و ساز و کارها و شاید هم در راستای فریب افکار عمومی بود.

 بد نیست نمایندگان فعلی به جای آسمان و ریسمان بافتن در حوزه های انتخابیه کمی به فکر‌ تحقق این اعتبار باشند که ماهها مردم و فرمانداران و دهیاران و مدیران دستگاهها را برایش سر کار گذاشته اند و اگر هم به گوشه ی قَبایشان بر‌نمی خورد؛ برای موکلان خود توضیح دهند چرا توان جذب این اعتبارات را به میزان حتی یک ریال نداشته اند؟
 ‏
 ‏اسماعیل البرزی


بازگشت