آقای روحانی، مقابل شورای نگهبان نایست

نماينده مشهد از رئيس جمهور خواست تا در موضوع مينو خالقي منتخب اصفهان، مقابل نظر شوراي نگهبان نايستد.
جواد کریمی قدوسی از معدود نمایندگان عضو جبهه پایداری که در مجلس دهم نیز حضور خواهد داشت، امروز تذکری بلندبالایی خطاب به رئیس جمهور عنوان کرد.

او خطاب به حجت الاسلام حسن روحاني گفت: مشاور شما آقاي حسام الدين آشنا مي گويد رئيس جمهور مي‌خواهد برجام داخلي را ادامه دهد. شما هم در پيام تبريک نوروزي خود از برجام 2 سخن گفتيد. اما رهبري معظم انقلاب 12 ساعت بعد، از برجام دو و سه و چهار رمزگشايي و نقش دشمن را در آن نشان دادند.

کريمي قدوسي افزود: شما مي‌دانيد که آمريکا و اسرائيل و انگليس، با پنج اصل قانون اساسي ما مخالفند و با ادعاي اينکه در قوانين بين الملل چنين مواردي وجود ندارد، خواهان حذف آن هستند.  آنها مي‌گفتند "اصل ولايت فقيه از قانون ايران بايد حذف شود. هر کشوري در نظام بين الملل بايد يک ارتش داشته باشد از اين رو سپاه بايد از قانون اساسي ايران حذف شود.

انتخابات بر اساس قوانين بين المللي در ايران آزاد باشد و جايگاه شوراي نگهبان از قانون اساسي حذف شود. حقوق بشر بر اساس آنچه در فضاي بين الملل وجود دارد، در ايران رعايت شود و زنان آزاد باشند که حجاب داشته باشند يا نداشته باشند. همچنين ايران امنيت رژيم صهيونيستي را نبايد تهديد کرده و از فلسطين حمايت کند".

وي بي آنکه بگويد رئيس جمهور چه زماني مواضعي در حمايت از اين ادعاها داشته است که او به استناد آن تذکر مي‌دهد، خطاب به او ادامه داد: آقاي روحاني بي توجهي از اين اصول هزينه سنگيني خواهد داشت. به ولايت فقيه پايند باشيد و دست رد بر سينه نامحرم بزنيد و مشاوران اينگونه خود را حذف کنيد.

نماينده مشهد همچنين از رئيس جمهور خواست تا در موضوع مينو خالقي منتخب اصفهان، مقابل نظر شوراي نگهبان نايستد.

او بي توجه به اينکه زمان بيان تذکرش به پايان رسيده و از هيات رئيسه چندين بار به او تذکر دادند، همچنان به سخنانش اينگونه ادامه داد: آقاي رئيس جمهور به صراحت موضع بگيريد و بگوييد نظرتان از برجام داخلي چيست؟

  26 اردیبهشت 1395
بخش : سیاسی / احزاب و تشکلها
کد خبر: 53970
مرجع: خبرآنلاین
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم فاتح جام جهانی 2018 خواهد بود


ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز