انتخاب روحانی، نحوه چینش کابینه و اعتراضات دی‌ماه مهمترین اتفاقات سیاسی سال 96 بود

 
 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,آرم حزب اعتماد ملي
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: انتخاب روحانی با رای بالا در انتخابات ریاست جمهوری، انتخاب اعضای لیست اصلاح‌طلبان در انتخابات شوراها و اعتراضات دی ماه مهمترین اتفاقات سیاسی سال 96 بود.

سید رحیم ابوالحسنی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مهمترین اتفاقات سال 96 اظهار کرد: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها و انتخاب روحانی با رای بالا و اعضای لیست امید که با امضای سید محمد خاتمی تهیه شده بود، جزء مهمترین اتفاقات سیاسی سال است و نشان داد که مردم به دنبال تفکر اصلاح‌طلبی هستند.

 

وی در ادامه افزود: رخداد مهم دیگر امسال این بود که کابینه رئیس‌جمهور به نحو مناسبی بسته نشد و همان امر موجب نوعی ناامیدی در جامعه شد. سومین رخداد، اعتراضات فراگیر و توده ای مردم در دی‌ماه بود که در بیش از 80 شهر شکل گرفت و زنگ خطری برای کشور بود و نشان داد که توجه نکردن به مردم موجب واکنش سریع آنها شده و ممکن است مشکلات جدیدی را ایجاد کند. رخداد دیگر مهم امسال وقایع خیابان پاسداران بود .

 

رئیس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی درباره اقدامات مخالفان دولت برای مایوس کردن مردم تصریح کرد: کشور ما فرهنگ قبیله‌ای و عشیره‌ای دارد. در این فرهنگ، وقتی یک فرد از قبیله مقابل ضربه می‌خورد، کل قبیله بسیج می‌شود. متاسفانه این ویژگی یارکشی و انتقام‌گیری در کشور ما وجود دارد  و حاضر نیستیم رفتارهای سیاسی عاقلانه و مبتنی بر منافع ملی کشور را دنبال کنیم. رقابت‌های انتخاباتی با پایان انتخابات تمام نمی‌شود و جریان شکست خورده در انتخابات به جای کمک به اداره جامعه سعی می‌کند که جناح‌بندی‌ها و سنگربندی‌های خود را ادامه داده و در مقابل پیروز انتخابات می‌ایستند و این چنین رقابت تا انتخابات بعدی ادامه می‌یابد.

 

ابوالحسنی در پایان با بیان اینکه من سال 96 را سال «افزایش ناامیدی و دلسردی جامعه و تداوم مشکلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی» می‌دانم، گفت: من معتقدم مردم می‌توانند نقش بیشتری برای حل مشکلات کشور داشته باشند و بنابراین نباید مایوس شده و دنبال پیدا کردن راه‌حل برای بهبود شرایط موجود باشند که این راه‌حل ها قطعا خشونت آمیز و براندازی نیست. به جای تحریک احساسات مردم و کشاندن آنها به خیابانها و به چالش کشیدن نظم مستقر، بهتر است اتاق‌های فکری با حضور نخبگان فکری، اجرایی و نهادهای مردمی شکل بگیرد تا مشکلات کشور احصاء شده و برای آن راه‌حلی پیدا شود.

  21 اسفند 1396
بخش : سیاسی / احزاب و تشکلها
کد خبر: 62131
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم فاتح جام جهانی 2018 خواهد بود


ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز