مرعشی: عدم حمایت مسئولین از یک دیگر بی نظیر است

اخبار,اخبار سیاسی,مرعشی

یک عضو حزب کارگزاران سازندگی گفت:نظام ما در شرایطی است که هیچ کدام از نهادها و مسئولین همدیگر را حمایت نمی‌کنند؛ این عدم حمایت نکردن بی نظیر است.

حسین مرعشی درنشستی تحت عنوان «بحران‌های پیش روی ایران و نقش حاکمیت و نهادهای مدنی و مردم در عبور از آن» که به همت حزب ندای ایرانیان برگزار شد، اظهار کرد: صرف نظر از اینکه چه قدر ضرورت داشت با بعضی کشور ها بعد از انقلاب درگیر شویم، اما ادامه آن و نگه داشتن ایران در یک نقطه نا امن درست نبود. ما معتقد بودیم می‌شود با تعامل با دنیا این مشکلات را حل کرد. متناسب با آن رئیس جمهوری مثل روحانی انتخاب شد که بیش تر وقتش صرف برجام شد. اتفاقاتی در آمریکا افتاد تغیر استراتژی بود و باید بپذریم مذاکره با دنیا به بن بست رسید.

 

وی ادامه داد: مهم ترین چالش دولت روحانی فروریختن ساختار سیاسی دولتی است که پایه اش مذاکره بوده است؛ این خودش سر در آوردن از استخر است.

 

مرعشی همچنین گفت: هنوز تحریم ها اعمال نشده تاثیراتش را گذاشته است؛ با این شرایط نظام ما در شرایطی است که هیچ کدام از نهادها و مسئولین همدیگر را حمایت نمی‌کنند که این عدم حمایت بی نظیر است. مجلس می گوید چند بار از رئیس جمهور خواسته گفت‌وگو کند و ایشان نرفته، چرا؟ حالا اصلا الان  نمایندگان چه مسئله ای دارند که مشترک بین دولت و مجلس نیست؟ این دولت نبوده که ۳۵ میلیارد تومان هزینه غیر مسئولین دیگر را داده است.

 

وی ادامه داد: در شرایطی که عربستان، اسرائیل و آمریکا پای فروپاشی ایران ایستاده‌اند. آنقدر شرایط بد است بنی صدر نخست وزیر فراری می‌گوید الان وقت مقابله با جمهوری اسلامی نیست .آیا  نمایندگان محترم مردم و  کسانی که آن ها را پشتیانی می‌کنند نمی فهممد این موضوعات را؟

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: یک رئیس جمهور بی اعتباری می‌گوید صادرات نفت ایران را می خواهم صفر کنم و رئیس جمهور ما تشری زدند، شاعری به جای اینکه رئیس جمهور آمریکا را هو کند به رئیس جمهور خودمان می گوید چرا می‌گویی با دم شیر بازی کردی؟

 

وی سپس به شرایط اقتصادی، فساد، سوء استفاده از شرایط جامعه و بی مسئولیتی عمومی در بخش حاکمیتی و خصوصی اشاره کرد.

 

مرعشی گفت: روحانی در انتخابات سال ۹۲ مقبولیت داشت و در سال ۹۶ محبوبیت داشت . من فکر می کردم این محبوبیت خیلی راه گشا است. تنظیم کنندگان روابط روحانی با مردم چه هنری را به خرج دادند که این محبوبیت کمتر از شش ماه از بین رفت. امروز هیچ چیز مهم تر از مردم نیست. باید در مقابل مردم تواضع کنیم، اشتباهاتمان را بپذیریم.

  30 مرداد 1397
بخش : سیاسی / احزاب و تشکلها
کد خبر: 65184
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز