وام فوری بدون ضامن شگرد کلاهبرداری سایبری

پلیس فتا,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
رئیس پلیس فتای استان اصفهان از دستگیری کلاهبرداری که در یکی از سایت‌های تبلیغاتی به بهانه اعطای وام از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد خبر داد.

سرهنگ "سید مصطفی مرتضوی" رئیس پلیس فتای استان اصفهان اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با عنوان اعطای وام فوری بدون ضامن از وی کلاهبرداری کرده بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

 

وی افزود: معمولا افرادی که با این شگرد از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند، ابتدا با ارائه فرم‌ها و قرارداد‌های مختلف اقدام خود را قانونی جلوه داده و اعتماد شاکی را جلب می‌کنند، به طوری که شاکی فریب این افراد را خورده و اقدام به تکمیل فرم‌ها و ارسال مدارک خود و واریز مبلغ ۵ میلیون ریال به حساب متهم کرده بود.

 

سرهنگ مرتضوی بیان کرد: با بررسی‌های تخصصی انجام شده متهم شناسایی و برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

 

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در پایان به شهروندان توصیه کرد: امروزه کلاهبرداری‌های مالی در فضای مجازی با شیوه و شگرد‌های خاصی از جمله پرداخت وام به شهروندان صورت می‌گیرد، بنابراین متقاضیان دریافت وام حتما به بانک مراجعه کنند و به هیچ عنوان به تبلیغاتی که در فضای مجازی و یا شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکنند، همچنین جمع آوری اطلاعات شهروندان از دیگر شگرد‌های کلاهبرداران سایبری است که با ترفند اعطای وام اطلاعات شهروندان را جمع آوری می‌کنند، بنابراین شهروندان به هیچ عنوان به این تبلیغات اعتماد نکرده و اطلاعات خود را با پر کردن فرم‌های دروغین در اختیار اینگونه افراد نگذارند.

 

  7 خرداد 1398
بخش : اصفهان / جامعه
کد خبر: 71642
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز