علت اصلی آنفلوآنزا، ورود اتباع بیگانه به کرمان است

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت که علت اصلی آنفلوآنزا در استان کرمان اتباع بیگانه‌ی غیر مجازی هستند که از طریق مرزهای شرقی وارد کشور شده‌اند.

محمد مهدی زاهدی دراین باره اظهار کرد: انتظار ما از وزارت کشور این است که اهتمام جدی در این زمینه صورت دهند و پیش از این هم با وزیر کشور و شورای امنیت کشور جلسه داشته و مشکلات را مطرح کرده‌ایم، همه پذیرفته‌اند که باید مقابله کرد، انتظار این بود که یک مقابله جدی انجام شود تا هر چه سریعتر جلوی ورود افراد از خارج کشور به صورت غیر قانونی گرفته شود.

او همچنین گفت: از وزارت کشور نیز انتظار داریم اقدامات مقتضی را انجام دهد. در بند ۲ اصل ۳ قانون اساسی آمده که وزارت بهداشت باید تمام امکاناتش را برای مقابله بسیج کند. علی رغم این که دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان امکاناتی داشتند و تمام تلاش خود را به کار بردند امکاناتشان به قدری نبود که بتوانند با این مساله مقابله اساسی داشته باشد.

او اضافه کرد: از وزیر بهداشت درخواست می‌کنیم تمام تلاش وزارت خانه را در آنجا متمرکز کند که از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری شود.

زاهدی همچنین با اعلام این که ۲۵ نفر تا به حال جان خود را از دست داده‌اند در رابطه با اقدامات صورت گرفته برای ساماندهی اتباع بیگانه نیز توضیح داد: جلساتی در شورای امنیت کشور داشته‌ایم حتی با سازمان ملل نیز در مورد اتباع بیگانه وارد مذاکره شده‌ایم تا ساماندهی همه جانبه‌ای صورت گیرد.

  16 آذر 1394
بخش : کرمان / حوادث / سیاسی
کد خبر: 50710
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز