توزیع رایگان کلاه ایمنی در کرمان

مجتبی محمودی در حاشیه اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتور سیکلات در دهستان دولت آباد اسفندقه جیرفت در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح های متعدد در حوزه حمل ونقل جنوب استان، یکی از طرح های مهم این حوزه، اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتور سیکلت سوار است که هر ساله در قالبهای آموزشی و توزیع اقلام ایمنی در مناطق هدف طرح اجرا می شود.

وی افزود: با توجه به گستردگی جنوب استان کرمان و استفاده از وسیله نقلیه موتورسیکلت به ویژه توسط کشاورزان و قشر جوان، در مرحله اول اجرای این طرح 21 روستا و منطقه با تردد زیاد موتورسیکلت شناسایی شد.

وی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته با شوراها و دهیاری های روستاهای هدف زمینه برگزاری کلاسهای آموزشی و توزیع کتابچه‌های آموزشی مخاطرات رانندگی با این وسیله نقلیه فراهم شده است که تا پایان سال اجرای این طرح در مناطق هدف ادامه خواهد داشت.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: استفاده نکردن از کلاه ایمنی در بیشتر تصادفات منجر به فوت شده و گاهی اوقات درمان آن هزینه‌های زیادی را برای خانواده‌ها به همراه دارد که فرهنگ سازی رانندگی ایمن و توزیع کلاه ایمنی، همچنین استفاده از آن می تواند از صدمات و خسارت تا حد زیادی جلوگیری کند.

محمودی با بیان اینکه تاکنون بیش از 2100 کلاه کاسکت ایمنی بین راکبان موتورسیکلت در جنوب استان توزیع شده است، افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به تنهایی قادر به کاهش تصادفات جاده ای نیست و در این راه علاوه بر کمک دستگاه های همکار این اداره کل از جمله قرارگاه پلیس راه جنوب، بیشترین نقش را خود مردم و رانندگان می‌توانند داشته باشند.

وی از توزیع 220 کلاه ایمنی در قالب اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتور سیکلت در دهستان اسفندقه خبر داد و گفت: تمام تلاش همکاران بنده در اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان فراهم کردن ایمنی تردد برای مردم و کاربران جاده ای در محورهای ارتباطی جنوب استان کرمان است.

  6 اردیبهشت 1397
بخش : کرمان / جامعه
کد خبر: 62844
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز