دستگیری اختلاس‌گران میلیاردی در بیرجند/ رئیس موسسه اعتباری با جعل امضا وام می‌گرفت

اختلاس,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
فرمانده انتظامی استان خراسان‌جنوبی گفت: دو متهم که با سوءاستفاده از موقعیت شغلی خود بالغ‌بر ۲۰ میلیارد ریال در شهرستان بیرجند اختلاس کرده بودند دستگیر شدند.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مجید شجاع اظهار داشت: با دریافت اطلاعاتی مبنی بر اینکه رئیس شعبه یکی از مؤسسات مالی و اعتباری استان به همراه مسؤول تسهیلات این موسسه در زمان تصدی خود با سوءاستفاده از مدارک هویتی اشخاص از جمله اعضای خانواده وابستگان و دوستان نزدیک خود اقدام به افتتاح حساب و اخذ تسهیلات کلان کرده است که موضوع به صوت وِیژه توسط اداره جرائم اقتصادی پلیس آگاهی استان پیگیری شد.

 

وی بیان داشت: بررسی‌های کارگاهان پلیس آگاهی حاکی از این بود که مبالغ اختلاس شده بالغ‌بر ۲۰ میلیارد ریال است و این افراد مدتی است که از کار تعلیق شده‌اند که با دستور مقام قضائی متهمان تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند و شناسایی شاکیان آغاز شد.

 

فرمانده انتظامی استان خراسان‌جنوبی در ادامه افزود: با همکاری مسؤول حقوقی این موسسه، دو نفر در این پرونده شناسایی و در بررسی‌های فنی پلیس آگاهی مشخص شد این افراد هیچ‌گونه وامی از این موسسه دریافت نکرده‌اند و متهمان با جعل امضای آن‌ها، تسهیلات کلان دریافت کرده‌اند.

 

وی گفت: با دستور مقام قضائی ۲ متهم این پرونده دستگیر و روانه دادسرا شدند و تحقیقات پلیس برای شناسایی سایر شاکیان احتمالی این پرونده ادامه دارد.

  4 آذر 1397
بخش : خراسان جنوبی / قضاییه
کد خبر: 67979
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز