وزیر ارتباطات در خراسان جنوبی:
دسترسی استان به اینترنت رشد دو برابری داشته است/ افزایش دسترسی به اینترنت از ۱۵۰ روستا به بیش از ۶۰۰ روستا/ رشد هفت پله ای استان در شاخص فناوری اطلاعات

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که همزمان با دهه فجر به استان خراسان جنوبی سفر کرده از رشد هفت پله ای استان در فناوری اطلاعات و رسیدن به جایگاه ۲۴ کشوری خبر داد.

به گزارش ساجد خبر، محمد جواد آذری جهرمی در نشست شورای مدیران واحدهای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و محمد صادق معتمدیان  استاندار خراسان جنوبی و فعالان بخش ارتباطات، با اشاره به سفر دو سال پیش خود به این استان، گفت: آن زمان شرایط ارتباطی استان وضعیت مناسبی نداشت و جایگاه خراسان جنوبی به لحاظ شاخص‌های ارتباطی در جایگاه ۳۱ کشوری قرار داشت.

وی افزود: این در حالی بود که ظرفیت نیروی انسانی استان خراسان جنوبی بالاتر از سطح متوسط سایر استان‌های کشور بود.

وزیر ارتباطات ادامه داد: بر همین اساس در همان سفر قولی به مردم این استان داده شد که وضعیت ارتباطی استان خراسان جنوبی را ارتقا بخشیم که نتیجه همه اقدامات در دو سال گذشته سرمایه‌گذاری ۲۹۰ میلیارد تومانی دولت و بخش خصوصی به منظور توسعه شبکه ارتباطی استان بوده است.

آذری جهرمی تصریح کرد: نتیجه این سرمایه‌گذاری ها و توسعه زیرساخت‌های شبکه ارتباطی باعث شده است دسترسی جمعیت ۳۷۰ هزار نفری مردم به اینترنت پر سرعت از دو سال پیش تا امروز به عدد ۶۷۹ هزار نفری برسد.

وزیر کابینه دولت دوازدهم با اشاره به پراکندگی جمعیت در این استان، گفت: ۴۲ درصد جمعیت استان خراسان جنوبی در روستا‌ها ساکن هستند، بر این اساس برای آنکه بتوانیم رشد دو برابری دسترسی به اینترنت را ایجاد کنیم، تنها به شهرها تمرکز نداشته‌ایم.

وی افزود: دو سال پیش مجموع روستاهای استان خراسان جنوبی که به اینترنت دسترسی داشتند حدود ۱۵۰ روستا بود، اما امروز با سرمایه‌گذاری‌های انجام گرفته این عددبه 619 روستا رسیده است.

آذری جهرمی ادامه داد: برای اتصال روستاهای این استان به اینترنت نسل سوم و چهارم ظرفیت زیرساختی مهمی به نام فیبرنوری لازم بود که با تخصیص بودجه مناسب، رینگ شبکه فیبر نوری استان تکمیل شد و امروز یکی از پروژه های مهمی است که افتتاح می‌شود.

وی تصریح کرد: مجموع اقدامات در توسعه ارتباطات استان باعث شده است در ابتدای سال ۹۸ خراسان جنوبی به لحاظ شاخص‌های فناوری اطلاعات با رشد ۷ پله‌ای به جایگاه ۲۴ کشوری رسید.

آذری جهرمی با اشاره به افتتاح پروژه ارتباطی در شهر خوسف، گفت: مخابرات، مرکز قدیمی خود را خاموش کرد و آن را به تکنولوژی نوین VDSL متصل کرد و البته دوستان مخابرات باید زحمت خود را تکمیل کنند تا مودم‌های خانگی مردم از ADSL به VDSL تبدیل کنند تا امکان دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت فراهم شود.

وزیر ارتباطات در خاتمه ابراز امیدواری کرد مجموعه اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه زیر ساخت‌های ارتباطاتی استان خراسان جنوبی رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.

در ادامه این نشست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور افتتاح پروژه‌های ارتباطی استان خراسان جنوبی را همزمان با دهه فجر صادر کرد.

توسعه شبکه پهن باند تلفن همراه شامل ارتقای ۱۲ سایت تلفن همراه به تکنولوژی‌های نسل ۳ و ۴، راه‌اندازی ۳ سایت تلفن همراه جدید و افزایش پوشش تلفن همراه در ۳۸ روستا، توسعه شبکه فیبرنوری روستایی شامل اجرای ۷۹ کیلومتر فیبر نوری روستایی، توسعه شبکه فیبر منازل شامل توسعه شبکه دسترسی مشترکین ثابت استان خراسان جنوبی و توسعه انتقال پهنای باند استان به ارزش ۶۹۰ میلیارد ریال از اقدامات انجام شده است.

  14 بهمن 1398
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز