جزییات آزادی پسربچه ۶ ساله از مخفی گاه آدم ربایان

سردار محمد قنبری,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از از آزادی پسربچه ۶ ساله از دست ۵ آدم ربا و انهدام باند سرقت‌های مسلحانه  خشن خودرو خبر داد.

سردار محمد قنبری  اظهار داشت: در پی گزارش یک فقره آدم ربایی در اواخر مهرماه سال جاری درشهرستان " سراوان " تیمی ویژه از پلیس آگاهی موضوع را در دستور کار خود قرار داد.

 

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد پسربچه‌ای ۶ ساله به نام "محمد" توسط افرادی ناشناس گروگان گرفته شده و آدم ربایان طی تماس با خانواده این کودک از طریق شبکه‌های مجازی برای رهایی او مبلغ ۶۰ میلیارد ریال مطالبه کردند.

 

وی تصریح کرد: با توجه به حفظ جان این پسربچه، تیم ویژه‌ای از کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی با هدایت مقام قضائی عملیات رهایی گروگان را آغاز کردند.

 

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: با توجه به سرنخ‌های کم از آدم ربایان، عملیات شناسایی و دستگیری به کندی پیش می‌رفت که خوشبختانه تیم رسیدگی کننده پرونده با استفاده از شیوه‌های نوین پلیسی سرانجام روز گذشته مخفیگاه اعضای این باند را در بخش " آسپیچ" شهرستان سراوان شناسایی کردند.

 

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: افسران زبده پلیس با توجه به اهمیت حفظ جان گروگان خردسال در یک عملیات منسجم و هماهنگ، با محاصره مخفیگاه متهمان در اقدامی ضربتی و حساب شده وارد عمل شدند و گروگان را به صورت صحیح و سالم آزاد کردند.

 

سردار قنبری بیان کرد: در این عملیات ضمن دستگیری ۴ مرد و یک زن گروگانگیر، ۳ قبضه سلاح کلت کمری، ۶ تیغه خشاب کلاش و مقادیری مهمات کشف و ۳ دستگاه خودرو و یک دستگاه موتورسیکلت توقیف شد.

 

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در ادامه به پرونده انهدام یک باند سرقت مسلحانه و خشن در زاهدان اشاره کرد و گفت: با دریافت گزارشی مبنی بر سرقت مسلحانه خودروی پژو ۴۰۵ در محور " زاهدان – زابل " در مردادماه سال جاری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

 

وی افزود: در بررسی اظهارات راننده مال باخته مشخص شد سه مرد جوان خودرو او را به مقصد شهرستان " زابل " دربست کرایه کرده و در بین راه در محلی خلوت با یک قبضه سلاح کلت قصد زورگیری خودرو را داشتند که با مقاومت راننده یک گلوله به کتفش شلیک کرده و خودرو را به سرقت بردند.

 

وی گفت : کارآگاهان پلیس آگاهی پس از بررسی اظهارات مال باخته تحقیقات گسترده‌ای را برای دستگیری عاملان این سرقت مسلحانه آغاز تا اینکه هفته گذشته با هوشیاری یکی از تیم‌های پلیس آگاهی خودروی مسروقه که با پلاک مخدوش در یکی از خیابان‌های شهر زاهدان در تردد بود شناسایی شد.

 

راننده این خودرو پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی‌های به عمل آمده اعلام کرد که خودرو را مدتی پیش از سه مرد جوان خریداری کرده و هیچ ارتباطی با اعضای این باند ندارد.

 

وی بیان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با سرنخ‌های جدید تحقیقات میدانی گسترده‌ای را آغاز و با اقدامات فنی و تخصصی عاملان این سرقت مسلحانه را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی و در اقدامی ضربتی درحاشیه شهر زاهدان دستگیر کردند.

 

سردار قنبری تصریح کرد: با توجه به گزارش سرقت‌های مشابه در شهر زاهدان و شهر‌های مجاور تحقیقات از اعضای این باند سرقت‌های خشن مسلحانه با هماهنگی مقام قضائی برای کشف جرایم احتمالی و دیگر همدستان آن‌ها ادامه دارد.

 

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: پلیس اجازه نخواهد داد مجرمان و مخلان نظم و امنیت آسایش شهروندان را پایمال کنند و در صورت هر گونه اقدام غیر قانونی با هنجار شکنان برخورد قاطع خواهد شد.

 

  1 دی 1397
بخش : سیستان و بلوچستان / حوادث
کد خبر: 68633
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز