رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل درگرامیداشت هفته سلامت:
مناطق روستایی یک میلیون و 365 نفر خدمات بهداشتی درمانی دریافت کردند
در حال حاضر و در حوزه سلامت بیش از 100 میلیارد تومان پروژه در استان اردبیل در حال اجرا است

به گزارش ساجدخبر از اردبیل ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: درمناطق روستایی و درحوزه بیمه سلامت بیش از یک میلیون و 365 نفر خدمات بهداشتی درمانی دریافت کردند، ادامه داد: در این حوزه شاهد جذب یک هزار و 100 نفر نیرو در یک سال گذشته بودیم که اکثراً درحوزه بهداشت به کارگیری شدند.

فرهاد پورفرضی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل درگرامیداشت هفته سلامت در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد :در حال حاضر بیش از 91 درصد مراکز روستایی دارای پزشک مقیم است که 170 نفر در سطح استان پزشک در مناطق روستایی استقرار یافتند به طوری که در برخی از مراکز بیش از یک پزشک مقیم فعالیت می‌کند.

فرهاد پورفرضی اظهارکرد: ما سال گذشته موفق شدیم 20 میلیارد تومان اعتبار را در حوزه خرید تجهیزات و امکانات دانشگاه علوم پزشکی هزینه کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر و در حوزه سلامت بیش از 100 میلیارد تومان پروژه در استان اردبیل در حال اجرا است بیان کرد: در حوزه بهداشت بیش از 11 میلیارد تومان صرف تعمیر زیرساخت‌ها به ویژه ساخت خانه‌های بهداشتی در مراکز روستایی و شهری شده به طوری که با تکمیل این زیرساخت‌ها سعی بر ارائه خدمات کیفی‌تر بوده است.

او با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از دو باب مرکز بهداشت شهری و هشت باب روستایی به همراه 11 پایگاه بهداشت فعالیت کرده‌اند، افزود: پایگاه‌های سلامت دهان و دندان در مدارس راه‌اندازی شده به طوری که در حال حاضر در گروه سنی زیر 12 سال معاینات دانش‌آموزان در این حوزه تکمیل شده است.

پورفرضی تصریح کرد: خدمات دندان‌پزشکی سطح دو و سه در مدارس تکمیل شده و امیدواریم با استقرار دندانپزشکان این خدمات ارتقا پیدا کند.

 

  5 اردیبهشت 1395
بخش : استانها / شمالی / اردبیل
کد خبر: 53551
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز