قاضی قلابی دستگیر شد/ انهدام باند جعل امضای مقام قضایی

عتباتی گفت: با کمک حفاظت اطلاعات و مجموعه نظارت و ارزشیابی دادگستری استان در هفته‌های اخیر چند پرونده در این زمینه تشکیل شده است و توانستیم چند نفر از مدعیان نفوذ در دستگاه قضا را شناسایی و دستگیر کنیم.

ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل در گفت‌وگو با میزان، با تاکید بر برخورد قاطع با عناصر سود جو و افرادی که با سوء استفاده از عناوین مختلف موجب بدنامی دستگاه قضایی می‌شوند، اظهار کرد: متاسفانه اشخاصی بدون اطلاع دست اندرکاران امر قضا، در ارتباط با برخی پرونده‌ها اقداماتی را انجام داده و ادعاهایی را مطرح می‌کنند که به هیچ عنوان مرتبط با قوه قضائیه نبوده است.

وی از تشکیل چند پرونده در این زمینه در دادگستری استان اردبیل خبر داد و گفت: با کمک حفاظت اطلاعات و مجموعه نظارت و ارزشیابی دادگستری استان در هفته‌های اخیر چند پرونده در این زمینه تشکیل شده است و توانستیم چند نفر از مدعیان نفوذ در دستگاه قضا را شناسایی و دستگیر کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از دستگیری قاضی قلابی خبر داد و افزود: در یکی از این پرونده‌ها، یک وکیل دادگستری خود را قاضی معرفی کرده بود که مطابق بررسی‌ها و جمع آوری دلایل و مدارک دستور دستگیری این فرد صادر شد.

وی ادامه داد: از اقامتگاه این متهم تعداد قابل توجهی اوراق و اسناد مجعول، مهرهای ساختگی و ادوات و ابزار جعل کشف شد.

عتباتی همچنین از انهدام یک باند جعل اسناد خبر داد و یادآور شد: در پرونده دیگری که بالغ بر 9 نفر دستگیری و بازداشتی داشته است نیز یک وکیل دادگستری نقش داشت که به همراه وی هشت نفر دیگر نیز بازداشت شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل تصریح کرد: باند فوق به جعل مهر و امضا و دستخط مقام قضایی اقدام می‌کرد که که با کمک حفاظت اطلاعات دادگستری استان اردبیل و مجموعه نظارت و ارزشیابی دادگستری متهمان شناسایی و دستگیر شدند.

وی در پایان با اشاره به ارتقای سلامت دستگاه قضا و افزایش اعتماد عمومی شهروندان به مجموعه قضایی خاطرنشان کرد: دادستانی استان اردبیل با عوامل مختلفی که به اعتماد عمومی مردم به دستگاه قضایی آسیب می‌رسانند و یا زمینه‌های عدم سلامت به نهاد قضایی را بوجود می‌آورند، برخورد قاطع خواهد داشت.

  6 تیر 1395
بخش : اردبیل / حوادث
کد خبر: 54865
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز