قومیتها - کیانهای ایران وهویت امت بزرگ انسانی – اسلامی
فراکسیون قومیتی ، بازی در زمین دشمن
تشکیل فراکسیون ها ی قومیتی نشان از عقب گرد به دوران جاهلیت

ساجد خبر از اردبیل ، با سلام و درود به روح پرفتوح امام ( ره ) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و یار صدیقشان مقام معظم رهبری و شهدای ایران اسلامی که با نثار جان خود به فکر وحدت و امنیت ملی کشور ودر نهایت انسجام امت اسلامی شدند و فرهنگ قومی و قبیله ای خویش را فدای هدف بزرگ فرهنگ ملی و اسلامی جهت ایجاد هویت امت بزرگ انسانی – اسلامی نمودند.

در شرایطی که دشمنان از راههای مختلف به دنبال فروپاشی ایران اسلامی  و کشورهای مسلمان منطقه در قالب طرح خاورمیانه بزرگ هستند یاد و خاطره کیان های انقلاب اسلامی ، هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را گرامی می داریم که با حرکت و نگاه بصیرتی خود راهی دفاع ازاسلام ، کشورهای اسلامی و ایران اسلامی شدند و به ما ملت ایران و مسلمان درس عبرت آموز می دهند که وحدت کلمه را فراموش نکنیم در غیر این صورت کشتی نجات ایران اسلامی منجر به قرق می شود و در پی آن زمینه های حضور سیاستمداران گرگ صفت خواهیم بود و هیچ رحمی به هیچ کدام ممان نخواهند کرد و منجر به دربدریمان می شوندهمچون آوارگی مردم مسلمان عراق ، سوریه ، یمن و لیبی ، که دور از شان ما اقوام مسلمان ایران اسلامی هست.

واقعا جای سوال و شک هست از کسانی که با اقدام معلوم الحال خود دست به ایجاد فراکسیون قومیت ها زده اند آنهم در زمانی که دشمنان ایران اسلامی اعلام کرده اند از طریق پروژه نفوذ زمینه های فروپاشی را در دستور کارخود قرار داده اند و دراین راستا به نظر می رسد خواسته و یا نا خواسته در زمین دشمن بازی می کنند.   

دکتر نعمت احمدی حقوق دان و استاد دانشگاه در رابطه با فراکسیون قومیتها می گوید ( * ):

- نماینده مجلس نماینده شهروند ایرانی است نه نماینده یک قوم یا قبیله خاص، این امر نوعی ابتذال در سیاست است.

- تاسیس فراکسیون های قومی ضد سخنان رهبری است.

- اگر این افراد ابلاغیه کلی انتخاباتی رهبری را می‌خواندند و متوجه دغدغه های ایشان در مسئله حفظ تمامیت ارضی و سرزمینی بودند، این فراکسیون را تشکیل نمی‌دادند.

- اگر یک نگاه قومیتی به قضایا داشته باشیم، مرکزیت ایران با این تقسیم بندی می‌شکند و خطرناک است.

- تقسیم بندی  ایران به بلوک های قومی منافی وحدت ملی است.

- این فراکسیون ها مورد استفاده بیگانگانی که می‌خواهند از مسئله اقوام و شکاف های اجتماعی برای پیش برد اهداف خود و نیز  امتیاز گیری از نظام حاکم استفاده کنند، قرار می‌گیرند.

- یک نماینده مجلس نماینده تمام کشور و حافظ مصالح و منافع ملی است.

- یک نماینده، نماینده 80میلیون جمعیت است فارغ از اینکه از کدام شهر و کدام بخش انتخاب شده است و یا متعلق به کدام قومی و طایفه و قبیله است.

- مجلس نباید بخشی از خودش را مقید و محصور قومی کند.

- تقسیم مجلس به گروه‌های قومی و فراکسیون های قومی موضوعیت مجلس و علت وجودی آن را زیر سوال می‌برد، چون مجلس یک مکان ملی و تجلی اراده ملی است.

- در مبحث شهروندی فرد بر اساس تابعیت خود حامل ارزش است، ولی اگر مجلس به بلوک های قومی تقسیم شود فرد بر اساس بودن در فلان گروه ‌قومی ارزش می‌یابد و این مخل حقوق شهروندی است.

- احزاب فراگیر باید از طریق چانه زنی با حاکمیت حقوق مردم را استیفا کنند.

- وقتی که احزاب شکل نمی‌گیرند، آن وقت ابزارهایی که مخل وحدت ملی هستند مثل همین فراکسیون ها به میدان می‌آیند و به جای احزاب به نقش آفرینی می‌پردازند.

- افرادی می‌خواهند که با استفاده از احساسات قومیت گرایی و بدون طی مراحل سیاسی و با سهولت وارد مجلس یا جاهای دیگر شوند.

- من در کل از فراکسیون های قومی  احساس خطر می‌کنم، چون مورد سواستفاده قرار خواهند گرفت.

- بی شک تاسیس فراکسیون های قومی، قومی-قبیله ای کردن و قاجاریزه کردن عرصه سیاست است.

- دربسیاری از کشورها نفرت پراکنی قومی و تاکید بر روی شکاف های اجتماعی و تحریک مردم به انجام این کارها جرم است، اما در کشور ما قوم گرایی و نفرت پراکنی قومی انگار جرم نیست.

- تاسیس یک فراکسیون قومی به جز اینکه شکاف های قومی را زیاد کند و مردم را علیه همدیگر بسیج ‌کند، فایده دیگری ندارد.

با توجه به مطالب گفته شده در بالا ، به نظر نگارنده فراکسیون های قومیتی تشکیل یافته نشان از عقب گرد به دوران جاهلیت آنهم با نگاه به ظاهر مدرن و انسانی است  و برخی که ، فراکسیون قومیتی را تشکیل داده اند زمینه افزایش شکاف اجتماعی قومی در کشوررا فراهم می نمایند.

لذا ازاین اشخاص انتظار هست همچون حضرت عباس ( ع ) درعین اینکه برادر ناتنی امام حسین ( ع  ) هست ولی با درایت و شجاعت زمینه های نفوذ و اخلال در صوفوف امت اسلامی را گرفتند و با پس زدن امان نامه امویان بزرگترین درس وفاداری به معشوق را در جامعه انسانی به یادگار گذاشتند .وهمچون کیان عجمی که درهمراهی با مختار ثقفی برای انتقام ازعاملان فاجعه کربلا با نگاه بصیرتی و اطاعت از رهبری اسلامی و در نهایت با نثار خون خویش زمینه وحدت و پایداری اسلامی را مهیا  نمود ، در کار خود تجدید نظری داشته باشند و قدم بزرگی در راستای امت واحد ه اسلامی بردارند و نشان دهند ارزش گذاری نه بر اساس قومیت که بر اساس حقوق متعالی امت واحده اسلامی است.

منبع:

* نشریه ستاره صبح

 عباس نوروزی همایون 

  13 آبان 1395
بخش : اردبیل / یادداشت
کد خبر: 56578
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز