مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل:
تامین امنیت ساکنان مهمترین اولویت در ساخت و ساز
رعایت استانداردها و ضوابط در ساخت و ساز ، خسارتها و تلفات جانی و مالی را به حداقل می‌رساند.

به گزارش ساجد خبر از اردبیل – عباس نوروزی همایون ، مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: تامین امنیت ساکنان  نخستین و مهمترین اولویت در ساخت و ساز است.

مسعود امامی یگانه مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل در جلسه الزامات ایمنی و مقاوم‌سازی ساختمانهای مسکونی اظهار داشت: از تمامی مسئولان نظارتی و اجرایی در امر ساخت و سازها انتظار می‌رود اصول ایمنی را رعایت نموده  و با اجرای کیفی پروژه‌ها تلاش کنند تا آسایش خاطر هر چه بیشتر را در احداث ساختمانها فراهم نمایند.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی استان و سردسیر بودن منطقه اردبیل اصلاح برخی ضوابط و مقررات را در راستای بهره‌مندی و ارایه خدمات بهینه به مردم در شرایط بحرانی خواستار شد.

امامی یگانه گفت: متاسفانه گاهی عدم رعایت ضوابط و یا عدم نظارت دقیق بر اجرای آن و نگاه صرف اقتصادی به ساخت و ساز میزان خسارت وارده به اماکن مسکونی را در حوادث متعدد از جمله زلزله بالا می‌برد و ضروری است ساختمان ایمن به عنوان اولویت اول در هر گونه احداث بنا مورد توجه دستگاههای نظارتی قرار گیرد.     

اوارائه آموزشهای لازم را ضروری دانست و تصریح کرد:  پیمانکاران و کارگران ساختمانی  باید از آموزشهای لازم در امر ساخت و ساز برخوردار باشند تا شاهد اجرای کیفی ساخت و سازها و کاهش مخاطرات باشیم.

این مقام مسئول با تاکید بر رعایت اصول فنی در ساخت و سازها در سطح استان خاطرنشان شد: استفاده از مصالح استاندارد، رعایت دقیق و نظارت بر حسن اجرای مقررات نقش موثری در ارتقاء مقاومت ساختمانها و تامین ایمنی شهروندان به دنبال خواهد داشت.

امامی یگانه گفت: رعایت استانداردها و ضوابط در ساخت و ساز ، خسارتها و تلفات جانی و مالی را به حداقل می‌رساند.

  27 آبان 1395
بخش : استانها / شمالی / اردبیل
کد خبر: 56783
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز