در گفت وگوی اختصاصی خبرنگار ما با نویسنده اردبیلی مطرح شد:
ارتقای فرهنگ به ارتقای کیفیت زندگی می انجامد
کتاب « از فروردین تا فروردین » نوشته استاد محمدرضا نوذریان منتشر و روانه بازار کتاب شد.

هفته کتاب امسال بود که کتاب « از فروردین تا فروردین » نوشته استاد محمدرضا نوذریان منتشر و روانه بازار کتاب شد. محتوای متفاوت وجالب این اثر که برای نخستین بار ، برخی مناسبت های قید شده در تقویم رسمی کشورمان را از منظر قرآنی و ادبی مورد بررسی قرار داده ، مارا برآن داشت تا پس از گذشت دوماه واندی از انتشار آن ، گفت و گویی با پدید آورنده این کتاب جذاب که در نوع خود ، کاری بکر به شمار می رود ترتیب دهیم.

 

به گزارش ساجد خبر از اردبیل ، وی در این مصاحبه نامیده شدن روزهایی از سال به نامی خاص را که در کشورما با تایید و تصویب شورای فرهنگ عمومی و شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت می گیرد اقدامی در راستای جلب نظر مردم به ارزش ها دانست و توضیح داد : توسعه پایا ، ابعاد مختلف دارد لیکن لازمه بهین سازی همه آن بعدها ، برنامه ریزی ها و کارهای فرهنگی است.
نوذریان با بیان این که کاستن از مشکلات و دست یابی به توفیقات در گرو متمرکز ساختن اراده مردم برای نهادینه کردن باورها و رفتارهای ارزشی می باشد تاکید کرد : در این صورت است که شاهد جلوگیری از بروز معضلاتی مانند رنگ باختن ارزش ها و بی هویتی در جامعه خواهیم بود.
وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که هدفش از این کار چه بوده است گفت : بااین امید که انگیزه ای برای نگاه متفاوت به مناسبت های ملی و مذهبی در مخاطبان ایجاد شود ، تلاش کردم در این کتاب ، بعضی از مناسبت های مهم ثبت شده در تقویم کشور را از منظر کلام وحی و ادب فارسی مرور نمایم.
این پژوهش گر و مدرس دانشگاه در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار ما که کتاب از فروردین تا فروردین را برای کدام قشر یا اقشار به رشته تحریر درآورده خاطر نشان کرد : عموم مردم مخاطبان این اثر هستند اما مدیران اجرایی ، دست اندرکاران روابط عمومی ، مربیان پرورشی آموزش و پرورش و برنامه سازان رادیویی و تلویزیونی هم به عنوان مخاطبان خاص ، مد نظر بوده اند.
نوذریان که به نظر می رسد به شدت دغدغه فرهنگ سازی برای نهادینه شدن مطالعه در جامعه را دارد اشاره ای هم به این مقوله کرد و تصریح نمود : تقریبا همه کارشناسان ذی صلاح و مسوولان ذی ربط در گفته ها ونوشته های مختلف به پایین بودن میزان مطالعه در کشور صحه گذاشته اندکه این وضعیت با جایگاه و پیشینه فرهنگی میهن بزرگ وکهن ما سنخیت ندارد و به همین جهت یکی از مقاله های این کتاب را به تبیین ضرورت انس با کتاب و فراگیر شدن مطالعه اختصاص دادم.
گفتنی است کتاب از فروردین تا فروردین در انتشارت خط هشت منتشر گردیده وسریه بضاعت پور – طلبه سطح 3 حوزه علمیه - ویراستاری آن و محمدحسین جعفری طراحی و صفحه آرایی اثر را عهده دار بوده اند.

  9 بهمن 1395
بخش : استانها / شمالی / اردبیل
کد خبر: 57711
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 1
  • شهروند | 11/11/1395 - 13:17

    بسیار عالی استاد
    بی صبرانه منتظر کتاب های جدید شما هستیم
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز