رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور:
انجمن‌های مردم نهاد به سازمان محیط زیست کمک کنند
دلگرمی بزرگ ، پشتیبانی ویژه مقام معظم رهبری از محیط زیست و منابع طبیعی

به گزارش ساجد خبر از اردبیل - عباس نوروزی همایون ، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشورگفت: انجمن‌های مردم نهاد در زمینه‌های مختلف می‌توانند به سازمان حفاظت از محیط زیست کشور کمک کنند و خوشحالیم که اکنون بیش از ۹۰۰ تشکل زیست محیطی در کشور در حال فعالیت هستند.
معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور در سفر به استان اردبیل در جلسه شورای اداری استانداری اردبیل اظهار کرد: از آغاز دولت تاکنون ۴ جلسه شورای عالی محیط زیست در کشور برگزار شده است و کارگروه‌های مختلف به صورت فرابخشی و بر اساس اهداف ۱۷ گانه توسعه پایدار در حال پیگیری و انجام کارهای مختلف در حوزه محیط زیست کشور می باشند.
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور بیان کرد: مردم باید در زمینه محیط زیست وارد عمل شوند و نگذارند این میراث طبیعی رو به نابودی رود زیرا عدم توجه به اینگونه مسایل و هشدارها می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را بر نسل‌های آینده تحمیل کند.
وی ابرازداشت: بسیاری از اقدامات حفاظتی در کل دنیا به دست بخش خصوصی سپرده می‌شود که این مساله در کشور ما هنوز آن طور که باید و شاید عملی نشده است.
او تصریح کرد: در زمینه محیط زیست از دنیا عقب هستیم و برای بهبود شرایط باید کارهای زیادی در این حوزه انجام شود.
ابتکار گفت: لایحه هوای پاک سه‌شنبه در هیات دولت تصویب می شود که در مقابله با گرد و غبار رویکرد مناسبی در این قانون پیش‌بینی شده است.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: ما اجازه نخواهیم داد تا محیط زیست در کشور قربانی پیشرفت شود و توسعه پایدار به مفهوم واقعی در چند سال گذشته در کشور مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است که این مساله باعث رشد و پیشرفت همراه با حفاظت از محیط زیست خواهد شد.

ابتکار بیان کرد: پشتیبانی ویژه مقام معظم رهبری از محیط زیست و منابع طبیعی در سال ۹۳ دلگرمی بزرگی بود که در ادامه باعث ابلاغ سیاست‌های کلی نظام در حوزه محیط زیست شد که بسیار مدون و روز‌آمد بود.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور افزود: رشد ما در زمینه محیط زیست نباید رشد خاکستری باشد و این مساله باعث فدا شدن بخشی از کشور برای توسعه بخش دیگر می‌باشد که کاملا اشتباه و غیر‌علمی است.

وی با اشاره به اینکه توصیه‌های مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست دستور کار برنامه ششم قرار گرفته است یادآور شد: عدم توجه به مشکلات زیست‌محیطی دامن‌گیر تمامی حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی خواهد بود و ما نباید از این مساله غافل شویم.

  17 اردیبهشت 1396
بخش : استانها / شمالی / اردبیل
کد خبر: 58628
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز