رئیس کل دادگستری استان اردبیل در دیدار با مدیر کل اوقاف اردبیل:
برخورد قاطع با موقوفه‌خواران در اردبیل اولویت اساسی دستگاه قضائی است

نتیجه تصویری برای رئیس کل دادگستری استان اردبیل

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: برخورد قاطع با موقوفه‌خواران در اردبیل اولویت دستگاه قضائی است و بنده نیز به نوبه خود تعصب زیادی روی این مسئله دارم.

ناصر عتباتی بعد از ظهر امروز در دیدار با مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به این که فرهنگ و موضوع وقف در جامعه یک موضوع مهم و اساسی است به همین منظور برخورد قاطع با موقوفه‌خواران در اردبیل اولویت دستگاه قضائی است و بنده نیز به نوبه خود تعصب زیادی روی این مسئله دارم.

وی با اشاره به این که پایبندی به قوانین و مقررات در برخورد با کسانی که حقوق موقوفات را پایمال می‌کنند در دستور کار است بیان کرد: به هیچ وجه برخورد با موقوفه‌خواران را با چشم‌پوشی و اغماض انجام نخواهیم داد چرا که بحث اوقاف مربوط به مقدسات در هر امری است و در این زمینه دادگستری استان تمام تلاش خود را برای بهبود شرایط و وضعیت استان در این زمینه انجام خواهد داد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: از هیچ تلاشی برای جلوگیری از تصرفات و زمین‌خواری دریغ نمی‌شود و دادگستری استان در این زمینه آمادگی خود را اعلام می‌کند تا با زمین‌خواران و موقوفه خواران برخورد کرده و آنان را به سزای اعمالشان برسد و مشکلات و موانع را در این زمینه برطرف کند.

عتباتی تصریح کرد: از عموم مردم انتظار داریم در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک موضوع را با ما در میان بگذارند تا با متخلفان در اسرع وقت برخورد کرده و آنان را به سزای اعمالشان برسانیم چرا که ایجاد امنیت اجتماعی پایدار مهم‌ترین اولویت ما است و در این زمینه درصدد هستیم تا از تمام ظرفیتها به کارگیری کنیم.

وی بیان کرد: باید فرهنگ‌سازی مناسبی در امر ترویج فرهنگ وقف در سطح استان انجام شود تا بتوانیم با تلاش‌های انجام یافته در این زمینه به تمامی اهداف خود جامه عمل پوشانده و شاهد تحقق اهداف مورد نظر برای دستیابی به امنیت باشیم که این موضوع برای ما یک اولویت مهم و اساسی است.

موقوفات اردبیل با همکاری دستگاه قضائی اردبیل احیا می‌شود

 

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ستوده در این دیدار اظهار داشت: برخورد با متصرفان و موقوفه‌خواران و نیز احیای موقوفات در استان برای ما یک اولویت اساسی و مهم است که امیدواریم در این زمینه همکاری دستگاه قضائی استان در اولویت کاری قرار بگیرد.

وی با اشاره به این که اجرای امینانه نیات واقفین مهم‌ترین رویکرد و محور این مجموعه است تصریح کرد: از عموم مردم انتظار می‌رود در اجرای این طرح با ما همکاری و مشارکت‌های لازم را داشته باشند و تمام تلاش خود را برای تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه به‌کارگیرند تا بتوانیم با مشارکت همگانی از این مهم بهره‌مند شویم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با بیان این که وقف به عنوان یک سرمایه اجتماعی یک اولویت اساسی و مهم برای ما است گفت: باید با ایجاد اعتمادسازی به عنوان یک مولفه مهم در این زمینه اجازه ندهیم کم‌ترین انحراف در این زمینه به وجود آید تا بتوانیم با حل مشکلات موجود در این زمینه انحرافات را برطرف کنیم.

ستوده تصریح کرد: پروژه‌های بزرگ با نگاه عام‌المنفعه و با نیازهای روز جامعه اجرا می‌شود که در این زمینه برخورداری از عملکرد صحیح وقف می‌تواند اجرای این پروژه‌ها را لذت بخش‌تر کرده و آن خروجی مطلوب و مورد انتظار را در نهایت به دست آورد که این مسئله به عنوان یک اولویت مهم و اساسی مبنای کار است.

وی بیان کرد: آماده ارتقای همکاری با معاونت پیشگیری از آسیب های اجتماعی با توجه به ظرفیت امامزادگان و مساجد هستیم و بی‌شکاین کار کمک شایانی در کم کردن معضلات و مشکلات اجتماعی خواهد کرد که امیدواریم این مهم مورد توجه واقع شود تا به اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

  26 اردیبهشت 1398
بخش : استانها / شمالی / اردبیل
کد خبر: 71401
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز