استاندارگیلان خبرداد:
حل مشکلات اقتصادی مردم و روشن نگه‌داشتن چراغ اشتغال هدف اول کاری در استان است.
حل مشکلات اقتصادی مردم و روشن نگه‌داشتن چراغ اشتغال هدف اول کاری در استان است.

استاندار گیلان در سیمنار یکروزه فرمانداران که با حضور معاونین استاندار و جمعی از مدیران کل استانداری در بیت نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد با گزارش کوتاهی از وضعیت اجرای برنامه های مختلف دولت یازدهم در گیلان برای افزایش امید مردم در جامعه بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت : حل مشکلات اقتصادی مردم  و روشن نگه‌داشتن چراغ اشتغال هدف اول کاری در استان است.

به گزارش ساجدخبر ، دکتر نجفی در این نشست با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی گفت : در حالیکه سهمیه در نظر گرفته شده برای استان گیلان 20 هزار نفر بود اما حدود 24 هزار گیلانی در اربعین حسینی به عتبات عالیات اعزام شدند.

وی افزود : در کنار زائران گیلانی، تا پایان روز چهارشنبه 6 هزار و 100 زائر خارجی که بیشتر آنان از شیعیان آذربایجان، داغستان و گرجستان بودند از مرز آستارا به منظور زیارت اربعین حسینی وارد گیلان شدند.

وی گفت : جلسات و تمهیدات مختلف در زمینه‌ی پشتیبانی از اعزام زائران اربعین حسینی برگزار شد و خوشبختانه اقدامات خوبی نیز انجام پذیرفت که استقرار دفتر صدور ویزا کشور عراق برای نخستین بار و برقراری پرواز مجدد از رشت به این کشور از جمله‌ی این اقدامات است.

استاندار گیلان مجموعه‌ی اقدامات و سیاست‌های دولت یازدهم در استان‌ها از جمله گیلان را ایجاد امید بیشتر در مردم عنوان کرد و گفت : رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها تأکید کردند که نباید مردم دلسرد شوند و مردم را از خدمات دولت‌ها آگاه کنید تا امیدوار باشند.

وی افزود : دولت پیرو ولایت است و در استان نیز نماینده محترم ولی فقیه در جایگاه نمایندگی رهبر معظم انقلاب به عنوان پدر معنوی استان محسوب می‌شوند و احترام به این جایگاه همواره مورد تأکید ، ضروری و دائمی  است.

دکتر نجفی در ادامه با بیان اینکه افتخار می کنیم که در کشور امنیت کامل برقرار است گفت : این امنیت و آرامش براساس آمارهای رسمی همچون بهبود فضای کسب و کار که از برکات انقلاب و خون شهداء است در گیلان نیز وجود دارد.

استاندار گیلان با اشاره به شناخت نماینده ولی فقیه در گیلان از رئیس جمهور از دوران مبارزات با رژیم پهلوی تا مسئولیتهای مختلف پس از  انقلاب گفت : اسلام دین رحمت و اعتدال است و رئیس جمهوری برای  تقویت روحیه‌ی اعتدال در جامعه تلاش  می‌کند.

دکتر نجفی با قدردانی از حمایت‌های نماینده ولی فقیه در گیلان از خدمات دولت یازدهم به مردم گفت: گاهی اوقات عزیزانی به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از برخی تریبون‌ها دقت لازم را انجام نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه شاخص‌های مختلف در گیلان رو به صعود است گفت : به رغم اینکه نرخ بیکاری در سال 91 از 15.6 به 11 درصد در پایان سال 94 و در تابستان امسال به 9.6 درصد رسید اما یکی از مهمترین مشکلات جامعه بحث اشتغال جوانان فارغ التحصیل از دانشگاه‌ها است.

استاندار گیلان افزود : بر همین اساس حل مشکلات اقتصادی مردم  و روشن نگه‌داشتن چراغ اشتغال هدف اول کاری در استان است.

دکتر نجفی گفت : گیلان درخصوص استفاده از تسهیلات رونق تولید در جایگاه دوم کشور قرار دارد و در بخش های امنیتی، سیاسی، اجتماعی توفیقاتی داشتیم اگر چه معتقدم در بخش های فرهنگی و اجتماعی نگرانی هایی نیز وجود دارد.

وی گفت : به رغم محدودیت‌های اعتباری در 3 سال گذشته گیلان از  استان هایی بود که بیشترین طرح‌های افتتاحی در ایام ا... دهه فجر و هفته‌ی دولت را داشته است.

استاندار گیلان ادامه داد : تمام اهتمام دولت این است که راه آهن گیلان به بهره‌برداری برسد و در همین زمینه جلسات مختلفی در حضور رئیس جمهوری، سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی برگزار شده است.

استاندار گیلان افزود :اگر در زمان بهره‌برداری از آزاد راه رشت- قزوین هزینه‌ی 400 میلیارد تومانی  تکمیل 13 کیلومتر باقی مانده در زمان این طرح اجرایی می شد  هم اکنون دولت مجبور نبود که بیش از هزار و 200 میلیارد تومان هزینه کند.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح تجهیز و یکپارچه سازی به وسعت 50 هزار هکتار در مدت 5 سال اشاره کرد و گفت : امسال با اجرای سیاست‌های حمایتی، قیمت برنج از وضعیت خوبی برخوردار است.

استاندار گیلان با بیان اینکه ترویج کشت دوم منجر به افزایش درآمد کشاورزان می‌شود گفت : در نظر داریم سال آینده نیز زمان آغاز نشاء زودتر شروع شود تا بتوانیم هم در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم هم اینکه کشت دوم افزایش یابد.

استاندار گیلان به 3 برابر شدن قیمت برگ سبز چای در دولت اشاره کرد و گفت : با اقدامات خوب انجام شده و وضعیت مناسب آب و هوایی برداشت برگ سبز چای افزایش یافت.

دکتر نجفی به شتاب گرفتن ساخت سدهای استان اشاره کرد و گفت : سد شفارود به رغم مشکلات زیست محیطی 30 درصد و سد پلرود نیز از 19 درصد ابتدای دولت هم اکنون بیش از 45 درصد پیشرفت کار دارد.

دکتر نجفی افزود : عملیات اجرایی بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر به اتمام رسیده و پس از تجهیز تا پایان سال آماده‌ی بهره‌برداری است.

وی خاطر نشان کرد : بیمارستان‌های لاهیجان و لنگرود نیز تا پایان دولت یازدهم  افتتاح می شود .

  27 آبان 1395
بخش : گیلان / اقتصادی
کد خبر: 56812
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز