لزوم توسعه صادرات:
ارزآوری با صادرات کالا از آستارا
ارزآوری با صادرات کالا از آستارا

۸۳میلیون دلار کالای غیرنفتی در ۳ماه نخست امسال از گمرک آستارا صادر شد.

به گزارش ساجدخبر ، مدیرکل گمرک آستارا امروز گفت: این مقدار ارز با صادرات 166هزار تن کالای غیرنفتی وارد کشور شد.
رسول امیدی افزود: محصولات کشاورزی، مواد غذایی، سیمان، گچ، شوینده، محصولات شیمیایی، پارچه، صنایع دستی، فرش و موکت، پوشاک، کیف و کفش، مصالح ساختمانی و پلاستیکی، محصولات فلزی و معدنی از مهمترین کالاهایی بودند که از گمرک آستارا به کشورهای جمهوری آذربایجان، گرجستان و روسیه صادر شد.
وی گفت: همچنین در 3ماه نخست امسال 3هزار و 796تن کالا به ارزش 15میلیون و 185هزار دلار در قالب تجارت چمدانی از گمرک آستارا صادر شد.
مدیرکل گمرک آستارا اضافه کرد: مهمترین کالاهای صادرات چمدانی مواد غذایی، مواد پلاستیکی، محصولات کشاورزی بود که به کشور جمهوری آذربایجان صادر شد.
رسول امیدی همچنین از واردات 60هزار تن کالا به ارزش 45میلیون دلار از گمرک آستارا خبرداد و گفت: مواد شیمیایی، چوب، آهن آلات، ماشین آلات و لوازم برقی مهمترین کالاهایی بود که از کشورهای روسیه، گرجستان و آذربایجان وارد کشور شد.
وی افزود: در 3ماه امسال 33هزار تن کالا به ارزش 63میلیون دلار از گمرک آستارا ترانزیت شد.
مدیرکل گمرک آستارا گفت: همچنین در این مدت 432هزار و 619مسافر از مرز گمرک آستارا تردد کردند.
رسول امیدی با اشاره به فعالیت خط ریلی آستارا - آستارا افزود: در 3ماه نخست امسال ۱۸هزار و ۹۰۸تن کالا به ارزش 4میلیون و ۳۰هزار دلار با ۳۰۷واگن قطار از راه آهن گمرک این شهرستان به کشورهای روسیه، گرجستان، اوکراین و قزاقستان صادر شد.
وی گفت: ۶۲هزار و ۱۲۵تن کالا با ۹۹۲واگن به ارزش ۱۸میلیون و ۳۹۸هزار و ۶۴دلار به بارانداز راه آهن آستارا وارد شد.
مدیرکل گمرک آستارا در پایان اعلام کرد: سرامیک، سیمان، سنگ و کلینکر از کالاهای صادراتی و تخته ‌ام دی اف، چوب و غلات از مهمترین کالاهای وارداتی بودند که با خط ریلی جابجا شد.

  5 تیر 1398
بخش : گیلان / اقتصادی / بین الملل
کد خبر: 72282
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز