تدریس زبان فارسی در جهان
تدریس زبان فارسی در جهان

معاون گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی در مراکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در رشت گفت : 20 کرسی در سراسر جهان وجود دارد که زبان و ادبیات فارسی تدریس می کنند.

به گزارش ساجدخبر ، معاون گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی در مراکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری امروزدر نشست یک روزه هم اندیشی رؤسای مراکز بین المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه‌های کشور در دانشگاه گیلان گفت : 200 کرسی در سراسر جهان وجود دارد که زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی را تدریس می کنند.بهادر باقری با اشاره به اینکه خیلی از این کرسی ها مستقل هستند و استادان داخلی و خارجی دارند افزود : وزارت علوم هر سال 80 استاد زبان و ادبیات فارسی را به خارج از کشور اعزام می کند که علاوه بر آموزش زبان فارسی فرهنگ و تمدن ایران را گسترش دهند. 

وی با بیان اینکه 30 هزار دانشجوی خارجی در ایران تحصیل می کنند افزود : این دانشجویان از کشور های اروپایی ، آسیایی و افریقایی زبان وادبیات فارسی را هم یاد می گیرند.
معاون گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی در مراکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به قول دکتر نوبخت معاون رئیس‌ جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص اختصاص بودجه برای اعزام استاد زبان و ادبیان فارسی به خارج از کشور هم اشاره کرد و گفت : اختصاص 30 میلیارد تومان برای این کار می تواند فرصتی مناسب برای معرفی فرهنگ و تمدن ایران باشد.

رییس دانشگاه گیلان هم گفت : در سومین نشست رؤسای مراکز بین المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه‌ها 15نفر ازروسا و نمایندگان مراکز آموزشی حضور داشتند. 

احمد رضی افزود : هدف از برگزاری این نشست پیشرفت امور آموزشی ، جذب و پذیرش زبان آموزان خارجی و مشورت با استادان اعزامی برای برنامه ‌ریزی دقیق ، علمی و کارآمد در حوزه آموزش زبان و ادبیات فارسی است.

 

- خبرگزاری صداوسیما

  12 تیر 1398
بخش : گیلان / گفتگو / فرهنگی
کد خبر: 72500
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز