با حضور لاریجانی فرش دست‌بافت اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان رونمایی شد

فرش دست‌بافت اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان که منقش به نمادهای این استان بود با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی رونمایی شد.

ظهر امروز در آیین پایانی نخستین اجلاسیه ملی 4 هزار شهید استان گلستان که با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و مسوولان لشکری و کشوری در نمایشگاه بین‌المللی گرگان برگزار شد از فرش باقته شده توسط هنرمندان گلستانی رونمایی شد.

در این فرش که به وسیله تیم متخصصی از دانشجویان و اساتید دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه کوثر و نظارت چندین هنرمند این استان بافته شده، منقش به نمادهای تاریخی و مذهبی استان گلستان، آرم اجلاسیه 4 هزار شهید استان، نقشه جغرافیایی استان گلستان و نمادهایی از ایثار و شهادت است.

این فرش که توسط اعضای ستاد برگزاری اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان در 15 آذرماه و در دیدار به رهبر معظم انقلاب به ایشان اهدا شده بود در مراسم امروز رونمایی شد.

رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای ستاد برگزاری اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان از اهدای این فرش زیبا و دارای آثار متعدد هنری و معنوی به موزه آستان قدس رضوی خبر داده بودند.

فرش دست‌بافت اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان که امروز به صورت عمومی رونمایی شد به خواست رهبر معظم انقلاب به حرم مطهر امام رضا (ع) منتقل و در موزه آستان قدس رضوی مورد بازدید عموم قرار خواهد گرفت.

گفتنی است دقایقی پیش آئین پایانی اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان با سخنرانی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و مداحی صادق آهنگران برگزار و به پایان رسید.

آخرین برنامه اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان برگزاری مراسم قرائت دعای ندبه در شهرستان مینودشت در صبح فردا 26 آذرماه خواهد بود.

 

  25 آذر 1395
بخش : گلستان / ایثاروشهادت
کد خبر: 57196
مرجع: فارس
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز