بازدید رایگان کودکان و خانواده آن ها از موزه ها و اماکن تاریخی گلستان
به مناسبت 16 مهر ماه روز جهانی کودک، بازدید از موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی استان گلستان برای کودکان و نوجوانان به همراه خانواده های آن ها رایگان است.

از روز 15 تا 21 مهر ماه هفته ملی کودک نام گذاری شده و شعار روز جهانی کودک امسال به عنوان 'دنیا با لبخند کودکان زیباست' انتخاب شده است.
هفته ملی کودک در کشورمان به ترتیب روز 15 مهر کودک، سلامت، ایمنی، 16 مهر کودک، هنر و میراث فرهنگی، 17 مهر کودک و خانواده، 18 مهر کودک، کتاب و کتابخوانی، 19 مهر کودک، محیط زیست و منابع طبیعی، 20 مهر کودکان دنیا صلح و دوستی و 21 مهر کودک، آموزش و تربیت اسلامی نام گذاری شده است.
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی گلستان گفت: با توجه به این که 16 مهر روز کودک، هنر و میراث فرهنگی نام گرفته است در این روز بازدید از موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش این اداره کل، برای بازدیدکنندگان کودک (تا 12 سال) و همراهان آن ها حداکثر تا 5 نفر در روز پنجشنبه 16 مهر به صورت رایگان می باشد.
حمید عمرانی رکاوندی اظهار کرد: استان گلستان با دارا بودن هشت موزه و میراث جهانی گنبدقابوس و بناها و محوطه های فرهنگی تاریخی دیگر میزبان این علاقه مندان خواهد بود.
وی افزود: هم اینک موزه های مردم شناسی گمیشان، صنایع دستی گرگان، کاخ موزه گرگان، موزه شهر گرگان، موزه تاریخ طبیعی و موزه حیات وحش و محیط زیست علی آباد کتول و موزه مردم شناسی مینودشت پذیرای این گروه از علاقه مندان است.
وی اظهار امیدواری کرد: با اجرای این برنامه ها، موزه ها و آثار تاریخی و میراث فرهنگی استان بیش از پیش به نسل جدید معرفی شده و بر اهمیت حفاظت و پاسداری از مواریث ارزشمند استان برای نسل آینده تأکید شود.

  13 مهر 1394
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 49318
مرجع: ایرنا
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز