نماینده ولی فقیه در استان گلستان:
شهادت می‌دهم برخی از رد صلاحیت شده‌ها دلسوز نظام هستند

روزنامه شرق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله نورمفیدی نوشت: نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: «در شرایط حساس منطقه و هم‌زمان با تهدیدهای روزافزون امنیتی بعضی دولت‌های وابسته عربی با همراهی گروه‌های تکفیری، برگزاری انتخابات با حضور حداکثری مردم و کاندیداها با سلایق مختلف، تضمین‌کننده امنیت نظام و کشور است».

 آیت‌الله نورمفیدی در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی استان گلستان با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام دولت و مردم، همدلی و هم‌زبانی توسط مقام معظم رهبری و نیز تأکید ایشان بر حضور همه مردم با سلایق مختلف در انتخابات، افزود: «همه دست‌اندرکاران امر انتخابات اعم از هیأت‌های اجرائی و نظارت باید بستر این حماسه پرشکوه را فراهم آورند؛ زیرا موجب همدلی و تقویت وحدت ملی و تحکیم قدرت نظام در مقابله با توطئه‌های خارجی خواهد شد».

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ضمن تأکید بر پرهیز از تضعیف نهادهای نظام و به‌ویژه شورای نگهبان، از ردصلاحیت برخی از نیروهای مؤمن و معتقد به نظام و انقلاب و قانون اساسی و رهبری اظهار تأسف کرد و افزود: «برخی از کسانی که نامشان در فهرست احراز صلاحیت‌شدگان نیست را از نزدیک می‌شناسم و شهادت می‌دهم که از نیروهای انقلابی و معتقد به ولایت فقیه و رهبری هستند و دلسوز نظام محسوب می‌شوند».

امام‌جمعه گرگان تصریح کرد: «ما هم معتقدیم کسی که نظام و انقلاب و رهبری و قانون اساسی را قبول ندارد، نباید اجازه ورود به نهاد مهم قانون‌گذاری و تصمیم‌گیری را داشته باشد؛ ولی متأسفانه در تفسیر التزام به اسلام و ارکان نظام برخی سلیقه‌ای عمل می‌کنند و این آثار سوئی دارد و موجب گسست و فاصله برخی نیروهای علاقه‌مند به نظام و کشور می‌شود».

آیت‌الله نورمفیدی به ضرورت بازنگری در برخی ردصلاحیت‌ها اشاره کرد و افزود: «همه باید به‌نوعی بسترهای ائتلاف اجتماعی و وحدت کلمه را در کشور فراهم کنیم تا ضمن حفظ کشور در مقابل تهدیدات و اعتلای نظام جمهوری اسلامی بتوانیم برای سایر کشورها الگو باشیم». نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در پایان با درخواست از کاندیداها مبنی‌بر حفظ آرامش و حرکت در مسیر قانون از شورای نگهبان خواست با بازنگری در پرونده کاندیداهای احراز صلاحیت‌نشده، کاستی‌هایی که در عملکرد هیأت‌های نظارت استانی وجود دارد را به‌نحوی جبران کند.

  3 بهمن 1394
بخش : گلستان / انتخابات
کد خبر: 51762
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز