فرماندار گرگان:
خطر «زیارت» را تهدید می کند/ «تعطیلات» علت کمبود مرغ در گرگان

فرماندار گرگان با بیان این که خطر زمین لرزه و زمین لغزش زیارت را تهدید می کند، گفت: علت کمبود مرغ در گرگان به دلیل تعطیلات ایام فاطمیه و تعطیلی کشتارگاه ها بود.

به گزارش ساجدخبر ؛ سیدابوالقاسم صفوی بعدازظهر شنبه در جلسه شورای مدیریت بحران گرگان اظهار کرد: جلسه ستاد مدیریت بحران درس خوبی برای همه ما است تا همه دستگاه ها در کنار هم قرار بگیرند و هماهنگی های لازم صورت گیرد.

صفوی ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرایی عضو یک خانواده هستند و همه موظف هستیم که هنگام بروز حادثه‌ با هم همکاری کنیم زیرا هم افزایی سبب کاهش خطرات می شود.

وی در خصوص رانش زمین در محور روستای زیارت گفت: روز گذشته زمین لغزش و رانش در این محور اتفاق افتاد و برای ساعاتی این مسیر بسته شد.

صفوی ادامه داد: باید دستگاه های متولی برآورد کنند که چه میزان هزینه و دیواره سازی در این محور لازم است.

وی تأکید کرد: سه گسل در گرگان وجود دارد که یکی از آن ها در زیارت واقع شده و به ارتفاعات جهان نما ختم می شود و اگر زلزله ای در این جا اتفاق بیفتد خطر جدی زیارت را تهدید می کند.

صفوی با اشاره به این که محور زیارت به دلیل وجود گسل، رانش زمین و آتش‌فشان امن نیست، اظهار کرد: باید منابع جدی برای انجام عملیات آبخیزداری در محور زیارت اختصاص پیدا کند.

وی تأکید کرد: هنگام وقوع حادثه همه دستگاه ها باید پای کار باشند و آمادگی خود را اعلام کنند نه این که منتظر تماس مدیریت بحران و فرمانداری باشند.

فرماندار گرگان تأکید کرد: صیانت از جان و مال مردم مهم است اما هنگام بستن جاده با اصرار تردد از طرف آن ها مواجه می شویم و آن ها قصد عبور از این محور دارند بنابراین بستن این محور سخت است.

بحران آب در گرگان

صفوی به کمبود منابع آبی و عمر بالای چاه ها در گرگان اشاره کرد و گفت: آب شصت کلاته کفاف گرگان را نمی دهد و برای ۹ هزار مترمکعب آبی که قرار است شیرین سازی شود شهرستان های گمیشان و بندرترکمن در اولویت هستند بنابراین باید برای این بحران هم چاره ای اندیشید.

فرماندار گرگان اظهار کرد: آب انفال عمومی است و باید در اختیار همه قرار بگیرد، قطعی‌های مکرر در سال های اخیر در گرگان داشتیم و مردم از این امر گله دارند.

وی با بیان این که پرت آب در گرگان بین ۴۰ الی ۵۰ درصد است، افزود: سیلاب در بارندگی های اخیر به زمین ها زراعی نودیجه و روستاهای اطراف آن آسیب زد و احداث کانال و آب بندان در مسیر انجام شود تا خسارات کاهش یابد.

صفوی ادامه داد: در روزهای اخیر کمبود مرغ در گرگان به وجود آمد که این امر به دلیل تعطیلی کشتارگاه ها و همزمانی با ایام فاطمیه و افزایش مسافران روی داد.

وی با بیان این که روز گذشته در چهار نقطه گرگان مرغ توزیع شد، گفت: باید روی فرهنگ مردم کار کنیم تا زمانی که خود بحران مرغ را به وجود نیاورند و هنگام نیاز خرید کنند.

صفوی در بخش دیگری از سخنان خود به راهپیمایی ۲۲ بهمن گریزی زد و گفت: همه دستگاه و مردم باید این در این راهپیمایی شرکت کرده و امسال را متفاوت تر از سال گذشته برگزار کنند تا دشمن مانند همیشه روسیاه باشد.

  20 بهمن 1397
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 69445
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
نظرسنجی

به نظر شما کدام یک از نیروها توانستند خدمات بهتری به سیل زدگان ارائه دهند؟


صیدنیوز