فرمانده انتظامی گلستان خبر داد:
تمهیدات ویژه ناجا برای چهارشنبه سوری آخر سال/ برداشت های غیر مجاز درصدر جرائم مجازی

گرگان- فرمانده انتظامی استان گلستان یکی از رویکردهای نیروی انتظامی را ایجاد امنیت همراه با حفظ آرامش و برگزاری مراسم سالم و شاد برای مردم عنوان کرد و گفت: تدابیر امنیتی در راستای پیشگیری از رفتارهای نابهنجار و تامین امنیت مردم برای برگزاری این مراسم در چهارشنبه آخر سال است.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، ظهر پنج شنبه علی اکبر جاویدان در نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  بر خلاف سنن گذشته در سال های اخیر چهارشنبه سوری دستخوش تغییرات شده ، اصالت خود را از دست داده و به کج روی اجتماعی تبدیل شده است و به رغم آموزش های پیشگیرانه اما بازهم اجرای این برنامه تعدادی را دچار سانحه می کند.

وی افزود: آلودگی صوتی، انفجارها و برخی رفتارهای هنجار شکنانه، مردم را مورد آزار و اذیت قرار می دهد که ناجا هم برخودش می داند بستر مناسبی را برای رفاه و امنیت مردم در این شب فراهم کند.  

وی اظهار کرد: دشمن فراخوان هایی داده اما مردم ما فهیم تر از آن ها هستند که در این مسائل ورود کنند اما ما باید برنامه ریزی های خود را انجام دهیم تا ارزش های ما زیر سوال نرود و بستری برای سوء استفاده معاندان پیش نیاید.

وی عنوان داشت: در این مدت 29 هزار عدد انواع موادمحترقه در استان کشف شده که در همین رابطه نیز هفت نفر دستگیر شدند.

 رشد کشفیات در زمینه قاچاق در سال 97

فرمانده انتظامی گلستان اظهار کرد: ۷۸۰ میلیارد ریال هم کشفیات ما در حوزه قاچاق است که ۷۸ درصد رشد دارد.

جاویدان ادامه داد: در زمینه سرقت، ۱۸ درصد رشد داریم و حدود ۱۵ هزار سرقت تاکنون در استان صورت گرفته است که بیشترین آن در حوزه قطعات و وسایل خودرو است و جرائم خرد مانند چاه های آب و تجهیزات برق و غیره است که ۱۲ درصد افزیش دارد.

وی با بیان این که درصد کشف و وقوع ۷۳ درصد رشد و ۲۶ درصد منجر به کشف شده است، گفت: در حوزه پلیس فتا بالاترین جرائمی که شایع است برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، هتک حیثت علیه افراد، و غیره است.

جاویدان گفت: ۷۹۲ فقره پرونده در زمینه برداشت غیرمجاز از حساب تشکیل شده که ۶۷ درصد افزایش داشته و ۷۱ درصد کشف شده است.

وی ادامه داد: ۱۱۲ میلیارد تومان در خصوص جرائم اقتصادی کشفیات داریم، در حوزوه ۱۱۰ کل تماس های ما بیش از ۶۵۳ هزار تماس بوده است که ۲۶۰ هزار آن منجر به عملیات پلیسی شده است.

وی اظهار کرد: در حوزه مواد مخدر تیم های ما فعال خواهند بود و برخورد را با عناصر را در دستورکار داریم. سال گذشته کشفیات در ایام پایانی داشتیم و امسال هم این برنامه برخورد خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر را در سدستور کار است. شعار امسال نشاط بهار و نظم و قانونمنداری است. پرهیز از خطر و آرامش در سفر شعار راهور است.

وی گفت: در زمینه مواد مخدر نه استان سفید و نه قرمز هستیم، و حدود ۱۵ تن کشفیات داشتیم که ۱۴۰ درصد رشد داشته است؛ از این میزان ۱۰ تن تریاک، دو تن و ۴۰۰ کیلوگرم حشیش، یک تن مرفین، ۷۳ کیلوگرم شیشه و غیره است.

وی ادامه داد: در این ایام ۱۱۰ قاچاقچی دستگیر شدند که ۶۹ درصد افزایش دارد. حدود پنج هزار خرده فروش مواد مخدر و بیش از پنج هزار نفر معتاد متجاهر هم دستگیر شدند.

جاویدان گفت: در حوزه کالای قاچاق سه هزار و ۵۴۰ پرونده قاچاق تشکیل شده و بیش از سه هزار نفر هم دستگیر شدند همچنین ۶۹۷ دستگاه خودرو توقیف شده است که ۹۱ درصد کشفیات داشتیم.

سردار جاویدان ادامه داد: در حوزه خدماتی مانند صدور گذرنامه، وظیفه عمومی، صدور پلاک و غیره نیز ناجا در روزهای تعطیل نیز از ساعت 8 تا 12 به مردم خدمات می‌دهد.

وی ادامه داد: در حوزه تعویض پلاک نیز در روزهای غیرتعطیل نیز تا ساعت 16 به مردم خدمات داده می‌شود. برای صدور گذرنامه و سایر موضوعات مانند وظیفه عمومی نیز در روزهای تعطیل شیفت داریم.

فرمانده انتظامی استان تأکید کرد: مشی و اهتمام نیروی انتظامی در تمامی این حوزه‌ها ارائه خدمات مطلوب و بی‌منت، حفظ شان و کرامت انسانی شهروندان است.

وی یادآور شد: امسال قبل از شروع طرح نوروزی طرح‌های مقدماتی ارتقای امنیت اجتماعی را در شهرستان‌های مختلف برگزار کردیم که تعداد زیادی از مجرمان متواری و اراذل و اوباش دستگیر شدند.

سردار جاویدان با اشاره به آغاز اجرای طرح نوروزی پلیس از امروز ( 23 اسفند) در استان بیان داشت: در حوزه ترافیکی درون و برون شهری این طرح تا 18 فروردین سال آینده این طرح را عملیاتی خواهیم ادامه خواهد داشت. متناسب با ترافیکی که در محورهای اصلی و فرعی داریم، تمهیدات لازم برای پوشش حداکثری فراهم شده است و از ظرفیت دوربین‌های هوشمند نیز برای ثبت تخلفات استفاده خواهیم کرد که امیدواریم مجموعه این اقدامات به انضباط و ایمنی ترافیکی کمک کند.

 

  23 اسفند 1397
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 69979
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز