متهم فراری گرگانی صندوق ذخیره فرهنگیان کیست؟

این بار فرار آقای «ع-م» رسانه‌ای شده، اینکه چگونه این فرد متواری شده یک بخش ماجراست و اینکه حال چه باید کرد، بخش دیگر. کجای راه را اشتباه رفته‌ایم که هر روز پرونده‌های سنگین مفاسد اقتصادی سر بیرون می آورند و ما نظاره گر شده‌ایم.

متهم فراری صندوق ذخیره فرهنگیان، عليرضا م، فرزند رحمت الله، متولد گرگان  تاريخ تولد ١٣٥٥/٤/١٥ می‌باشد.

آدرس منزل سابق وی در تهران: تجريش، فرشته(الهيه)، خيابان آقا بزرگي، پلاك 00، طبقه 00 همان ساختماني كه آقاي ر صاحب پاساژ پالاديوم ساخته، و خودش هم داخلش ساكن است می‌باشد.

گفته میشود این متهم فراری از بستگان یکی از بالاترین مسئولین استان گلستان میباشد.

 

فرار یکی از متهمان اصلی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان
ساعات پایانی 8 آبان ماه خبری کوتاه منتشر شد مبنی بر اینکه یکی از متهمان اصلی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان با مبلغ 500 میلیارد تومان از کشور فرار کرده است.
 
آقای "ع-م" یکی از متهمان اصلی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان با مبلغ 500 میلیارد تومان بدهی از کشور خارج شده و ظاهرا از طریق وکیلش با وی ارتباط گرفته شده و تلاش‌ها برای بازگرداندن وی ادامه دارد.
 
پس از آن کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی 8 آبان ماه در گفت و گو با یکی از رسانه ها درباره آخرین وضعیت پرونده تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفته بود: فرایند تحقیق و تفحص ۹ ماه زمان برد و بی‌شک این یکی از تحقیق و تفحص‌های خیلی سنگین بود و ما در این مدت توانستیم بخش‌هایی از آن را به اتمام برسانیم. اگر زمان بیشتری به ما می‌دانند، حداقل ۳ ماه بیشتر، این امکان وجود داشت که تمام بخش‌ها را به اتمام رسانده و گزارش کنیم. با این وجود، اکنون گزارش نهایی را داده‌ایم و کمیسیون بدنبال تنظیم آن است و به محض به انجام رسیدن تنظیم گزارش به صحن خواهد رفت.
 
وی اظهار داشت: بیش از ۲۰ نفر در این ارتباط بازداشت شده و به زندان افتاده بودند که اکنون با وثیقه بیرون آمده و متعهد شده‌اند که پولها را برگردانند. این افراد در حال حاضر در تلاش هستند به تعهدی که برای برگرداندن مبالغ داده‌اند، عمل کنند. البته آقای "میم" از کشور گریخته‌، البته وکیلِ این فرد در گفت‌وگویی که با ما داشت، قرار است ترتیبی صورت بدهد که نامبرده به کشور بازگشته و نسبت به بازگرداندن حدود ۴۰۰ – ۵۰۰ میلیارد تومانی که به او مربوط است، اقدام کند.
 
کوچکی‌نژاد ادامه داد: از آنجا که این پرونده همچنان باز است، در صورت بدست آمدن سرنخ‌های جدید این احتمال وجود دارد که افراد دیگری نیز بازداشت و مورد بازجویی قرار بگیرند. این تخلف به واسطه صندوق ذخیره، توسط بخش های مختلفی که از آنها یاد کردم، به شکلی در هم تنیده و شبکه‌ای صورت گرفته و ممکن است با عیان شدن لایه‌های پنهان دیگری از اقدامات این شبکه، مبالغ دیگری به حجم تخلف افزوده شود.
 
فرار یکی از متهمان اصلی این پرونده از کشور، پرونده موسوم به سه هزار میلیاردی و فرار محمودرضا خاوری را برای ما تداعی کرد. فردی که بارها مخاطب سخنان مسئولان کشور قرار گرفت تا به کشور بازگردد.
 
حتی تلاش‌های پلیس اینترپل هم نتیجه نداد و اکنون سخن از محاکمه غیابی خاوری به میان آمده است. محاکمه‌ای که باید دید به چه میزان دارای ضمانت اجراست و آیا متهم جزای مفاسد اقتصادی خود را خواهد دید.
 
این بار فرار آقای «ع-م» رسانه‌ای شده، اینکه چگونه این فرد متواری شده یک بخش ماجراست و اینکه حال چه باید کرد، بخش دیگر. کجای راه را اشتباه رفته‌ایم که هر روز پرونده‌های سنگین مفاسد اقتصادی سر بیرون می آورند و ما نظاره گر شده‌ایم. آیا باید باز هم منتظر این دست خبرها بود؟
هم اکنون در گرگان صاحب یک برج لوکس به نام سرمایه می باشد که طبقه آخر این برج را دفتر لوکس برای جلسه با برخی افراد سیاسی خاص طراحی کرده اند.

  27 اسفند 1397
بخش : گلستان / اقتصاد ایران
کد خبر: 70048
مرجع: پایگاه عدالت خواهان ایران
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
نظرسنجی

به نظر شما کدام یک از نیروها توانستند خدمات بهتری به سیل زدگان ارائه دهند؟


صیدنیوز