معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان:
هیچ موردی از وبا در مناطق سیل‌زده گلستان مشاهده نشده است

https://seemorgh.com/images/contenet1397/news/01/1/seyyyil.jpg

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: هیچ موردی از وبا در مناطق سیل‌زده گلستان مشاهده نشده است.

به گزارش ساجدخبر ؛ سراج الدین عارف نیا پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه تمامی آزمایش های انجام شده در مراکز بهداشتی از نظر بیماری التور(وبا) منفی بوده و هیچ خطری سیل زدگان را در صورت رعایت کامل توصیه های بهداشتی مراقبین سلامت، تهدید نمی کند.

وی افزود: برای جلوگیری از بروز بیماری های حاد اسهالی تاکنون بیش از پنج تن آهک گندزدایی منازل برای ضدعفونی اماکن در مناطق سیل زده توزیع شده است و توصیه می شود در مناطقی که قطع و وصل آب داشته ایم، حتما از آب جوشیده و بسته بندی استفاده شود.

عارف نیا با بیان اینکه توزیع ماده پرکلرین (ضدعفونی آب) توسط بهورزان در تمام مناطق روستایی گنبد، آق قلا و گمیشان توزیع شده است، افزود: عزیزان حادثه دیده حتما از نحوه استفاده آن از طریق بهورزان اطلاع حاصل کنند.

وی ضمن اینکه از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه اسهال شدید و بیماری های تب دار به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند، توصیه اکید کرد: جهت شستشوی ظروف حتما از آب شرب سالم و مایع ظرفشویی استفاده شود.

  7 فروردین 1398
بخش : گلستان / سلامت
کد خبر: 70183
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز