معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان:
هیچ موردی از وبا در مناطق سیل‌زده گلستان مشاهده نشده است

https://seemorgh.com/images/contenet1397/news/01/1/seyyyil.jpg

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: هیچ موردی از وبا در مناطق سیل‌زده گلستان مشاهده نشده است.

به گزارش ساجدخبر ؛ سراج الدین عارف نیا پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه تمامی آزمایش های انجام شده در مراکز بهداشتی از نظر بیماری التور(وبا) منفی بوده و هیچ خطری سیل زدگان را در صورت رعایت کامل توصیه های بهداشتی مراقبین سلامت، تهدید نمی کند.

وی افزود: برای جلوگیری از بروز بیماری های حاد اسهالی تاکنون بیش از پنج تن آهک گندزدایی منازل برای ضدعفونی اماکن در مناطق سیل زده توزیع شده است و توصیه می شود در مناطقی که قطع و وصل آب داشته ایم، حتما از آب جوشیده و بسته بندی استفاده شود.

عارف نیا با بیان اینکه توزیع ماده پرکلرین (ضدعفونی آب) توسط بهورزان در تمام مناطق روستایی گنبد، آق قلا و گمیشان توزیع شده است، افزود: عزیزان حادثه دیده حتما از نحوه استفاده آن از طریق بهورزان اطلاع حاصل کنند.

وی ضمن اینکه از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه اسهال شدید و بیماری های تب دار به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند، توصیه اکید کرد: جهت شستشوی ظروف حتما از آب شرب سالم و مایع ظرفشویی استفاده شود.

  7 فروردین 1398
بخش : گلستان / سلامت
کد خبر: 70183
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
نظرسنجی

به نظر شما کدام یک از نیروها توانستند خدمات بهتری به سیل زدگان ارائه دهند؟


صیدنیوز