رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان خبر داد؛
توزیع 435 قلم دارو در شهرهای سیل زده گلستان

http://media.stnews.ir/Original/1397/02/03/IMG23373152.jpg

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان از بررسی 380 نومنه التور در آزمایشگاه های استان طی سه روز گذشته خبر داد و گفت: 435 قلم دارو در شهرهای سیل زده گلستان توزیع شد.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، عبدالرضا فاضل، شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: طی سه روز اخیر 380 نمونه التور در آزمایشگاه های استان بررسی شد و تاکنون مشکلی در بحث وبا وجود نداشته است.
وی با اشاره به جاری شدن سیلاب در شهرستان گنبد، افزود: در این شهر پنج محل اسکان برای هزار و 200 نفر جمعیت در نظر گرفته شد که اکنون اکثرا آن ها به منازل خود برگشتند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان ضد عفونی منازل و آب آشامیدنی را یک امر ضروری دانست و گفت: در جهت پیشگیری بسیاری بیماری ها و آلودگی ها بیش از پنج تن آهک به شهرهای سیل زده ارسال شد.
وی ادامه داد: بهداشت محیط استان با بیش از 70 تیم در حال بررسی سلامت آب آشامیدنی و مواد غذایی هستند.
فاضل از توزیع 435 قلم دارو در شهرهای سیل زده گلستان خبر داد و یادآور شد: در پی وقوع این سیلاب ها دستگاه هایی چون سپاه و ارتش ورود کردند و توانستند بیمارستان صحرایی برپا کنند که بسیار مورد توجه است.
وی افزود: انجمن داروسازان، پزشکان و پرستاران از دیگر نیروهایی بودند که برای یاری رساندن به مردم به صورت داوطلبانه در شهرهای سیل زده حضور پیدا کردند.

  8 فروردین 1398
بخش : گلستان / سلامت
کد خبر: 70212
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
نظرسنجی

به نظر شما کدام یک از نیروها توانستند خدمات بهتری به سیل زدگان ارائه دهند؟


صیدنیوز