رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان خبر داد؛
توزیع 435 قلم دارو در شهرهای سیل زده گلستان

http://media.stnews.ir/Original/1397/02/03/IMG23373152.jpg

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان از بررسی 380 نومنه التور در آزمایشگاه های استان طی سه روز گذشته خبر داد و گفت: 435 قلم دارو در شهرهای سیل زده گلستان توزیع شد.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، عبدالرضا فاضل، شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: طی سه روز اخیر 380 نمونه التور در آزمایشگاه های استان بررسی شد و تاکنون مشکلی در بحث وبا وجود نداشته است.
وی با اشاره به جاری شدن سیلاب در شهرستان گنبد، افزود: در این شهر پنج محل اسکان برای هزار و 200 نفر جمعیت در نظر گرفته شد که اکنون اکثرا آن ها به منازل خود برگشتند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان ضد عفونی منازل و آب آشامیدنی را یک امر ضروری دانست و گفت: در جهت پیشگیری بسیاری بیماری ها و آلودگی ها بیش از پنج تن آهک به شهرهای سیل زده ارسال شد.
وی ادامه داد: بهداشت محیط استان با بیش از 70 تیم در حال بررسی سلامت آب آشامیدنی و مواد غذایی هستند.
فاضل از توزیع 435 قلم دارو در شهرهای سیل زده گلستان خبر داد و یادآور شد: در پی وقوع این سیلاب ها دستگاه هایی چون سپاه و ارتش ورود کردند و توانستند بیمارستان صحرایی برپا کنند که بسیار مورد توجه است.
وی افزود: انجمن داروسازان، پزشکان و پرستاران از دیگر نیروهایی بودند که برای یاری رساندن به مردم به صورت داوطلبانه در شهرهای سیل زده حضور پیدا کردند.

  8 فروردین 1398
بخش : گلستان / سلامت
کد خبر: 70212
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز