رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان خبر داد؛
بیش از 35 تیم ثابت و سیار به سیل زدگان خدمات سلامت ارایه می کنند

http://media.stnews.ir/Original/1397/02/03/IMG23373152.jpg

به گزارش ساجدخبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان رییس دانشگاه در گفتگو اختصاصی در زمینه اهم اقدامات دانشگاه در سیل گلستان گفت: بعد از وقوع سیل در شهرهای گنبد ،آق قلا و گمیشان بیش از 35 تیم ثابت و سیارسلامت در منطقه مستقر شده و خدمات بهداشتی و درمانی  را به سیل زدگان ارایه می کنند.

دکتر فاضل با بیان اینکه تاکنون بیش از 5965 مورد ویزیت رایگان حادثه دیدگان توسط تیم های سلامت صورت گرفته است گفت:خوشبختانه با اقداماتی انجام شده تاکنون هیچ مورد بیماری واگیردار،عفونی و التور (وبا) گزارش نشده است

رییس دانشگاه با تشکر از سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی در کمک رسانی و احداث بیمارستان های صحرایی تصریح کرد:خوشبختانه در حال حاضرکمبودی در خصوص تامین دارو و نیروی متخصص نداریم.

وی با اعلام اینکه برای حفاظت از مادران باردار تدابیر ویژه ای اندیشیده شده است گفت: بیش از 132 مادر باردار در کمپ ها اسکان داده شده اند و ده نفر آنها به سلامت وضع حمل نموده اند.


وی در بخش دیگر از سخنان خود در حوزه درمان گفت تاکنون106 ماموریت اورژانس فوریت و حوادث پیش بیمارستانی و 13 ماموریت اورژانس هوایی انجام شده است که این ماموریت ها بلاخص در نجات جان مادران باردارپرخطرنقش ارزنده ای داشته اند.


دکتر فاضل با برشمردن بازدید های مستمر از مناطق سیل زده وحضور وزیرمحترم بهداشت ،معاون درمان وزارت متبوع، رییس اورژانس کشور و سایرمسوولین وزارتی که متفق القول از روند ارایه خدمات دانشگاه رضایت داشتند افزود:حوزه سلامت کشور و استان تا پایان کار در کنار حادثه دیدگان هست و خدمات تخصصی سلامت را ارایه خواهد کرد.

وی در تامین داروی مورد نیاز مناطق سیل زده نیز گفت :16 تیم داروسازی، توزیع دارو در این مناطق را بعهده دارند.

  9 فروردین 1398
بخش : گلستان / سلامت
کد خبر: 70214
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز