معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبر داد:
کمک سازمان جهانی بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی گلستان برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی به سیل‎زدگان

گرگان- معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان از کمک سازمان جهانی بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی گلستان برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی به سیل‎زدگان خبر داد و گفت: شب گذشته بخشی از این کمک‎ها برای سیل‎زدگان گلستانی ارسال شده و از امروز در اختیار مراکز بهداشتی و درمانی قرار می گیرد.
به گزارش پایگاه خبری ساجدخبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان،محمد نعیمی ظهر پنجشنبه اظهار کرد: پس از وقوع سیل با اقدام سریع و پیگیری های فوری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با حمایت وزارت بهداشت موفق به دریافت کمک به سیل زدگان جهت تقویت نظام مراقبت‎های سلامت شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه شب گذشته بخشی از این کمک‎ها برای سیل‎زدگان گلستانی ارسال شده است، ادامه داد: اکنون مرحله نخست کمک های سازمان جهانی بهداشت تحویل دانشگاه علوم پزشکی گلستان داده شده و از امروز در اختیار مراکز بهداشتی و درمانی جهت ارائه خدمات درمانی به سیل‎زدگان قرار می گیرد. کمک یونیسف در راستای تقویت مراقبت اطفال و نوزادان طی روز های آینده تحویل دانشگاه علوم پزشکی گلستان می شود.
نعیمی به اقلام ارسالی سازمان جهانی بهداشت WHO اشاره کرد و گفت: یک دستگاه خودرو کمک‎دار تویوتا 2019 هایلوکس پیک آپ، یک دستگاه دیزل ژنراتور 45 کیلوولت، بیش از 38 ست کامل اقلام تشخیص مراقبت بیماری‎های عفونی واگیردار و مراقبت بیماری‎های غیرواگیر از جمله کمک‎های این سازمان بین‎المللی است که قابل تقدیر است.
وی یادآور شد: همچنین اقلام دیگری شامل 80 یخچال، 100 عدد کلدباکس، واکسن، ملزومات مراقبت بهداشتی و ... در روزهای آینده از سوی یونیسف تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: کمک‎های سازمان بهداشت جهانی  در 21 فروردین از طریق فرودگاه امام خمینی(رحمه الله علیه) وارد کشور و با دو دستگاه کامیون وارد استان گلستان شده و در اسرع وقوت به منظور تیم‎های کنترل بحران ناشی از سیل در منطقه اعزام می‎شود.

  23 فروردین 1398
بخش : گلستان / جامعه
کد خبر: 70545
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز