معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبر داد:
کمک سازمان جهانی بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی گلستان برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی به سیل‎زدگان

گرگان- معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان از کمک سازمان جهانی بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی گلستان برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی به سیل‎زدگان خبر داد و گفت: شب گذشته بخشی از این کمک‎ها برای سیل‎زدگان گلستانی ارسال شده و از امروز در اختیار مراکز بهداشتی و درمانی قرار می گیرد.
به گزارش پایگاه خبری ساجدخبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان،محمد نعیمی ظهر پنجشنبه اظهار کرد: پس از وقوع سیل با اقدام سریع و پیگیری های فوری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با حمایت وزارت بهداشت موفق به دریافت کمک به سیل زدگان جهت تقویت نظام مراقبت‎های سلامت شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه شب گذشته بخشی از این کمک‎ها برای سیل‎زدگان گلستانی ارسال شده است، ادامه داد: اکنون مرحله نخست کمک های سازمان جهانی بهداشت تحویل دانشگاه علوم پزشکی گلستان داده شده و از امروز در اختیار مراکز بهداشتی و درمانی جهت ارائه خدمات درمانی به سیل‎زدگان قرار می گیرد. کمک یونیسف در راستای تقویت مراقبت اطفال و نوزادان طی روز های آینده تحویل دانشگاه علوم پزشکی گلستان می شود.
نعیمی به اقلام ارسالی سازمان جهانی بهداشت WHO اشاره کرد و گفت: یک دستگاه خودرو کمک‎دار تویوتا 2019 هایلوکس پیک آپ، یک دستگاه دیزل ژنراتور 45 کیلوولت، بیش از 38 ست کامل اقلام تشخیص مراقبت بیماری‎های عفونی واگیردار و مراقبت بیماری‎های غیرواگیر از جمله کمک‎های این سازمان بین‎المللی است که قابل تقدیر است.
وی یادآور شد: همچنین اقلام دیگری شامل 80 یخچال، 100 عدد کلدباکس، واکسن، ملزومات مراقبت بهداشتی و ... در روزهای آینده از سوی یونیسف تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: کمک‎های سازمان بهداشت جهانی  در 21 فروردین از طریق فرودگاه امام خمینی(رحمه الله علیه) وارد کشور و با دو دستگاه کامیون وارد استان گلستان شده و در اسرع وقوت به منظور تیم‎های کنترل بحران ناشی از سیل در منطقه اعزام می‎شود.

  23 فروردین 1398
بخش : گلستان / جامعه
کد خبر: 70545
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
نظرسنجی

به نظر شما کدام یک از نیروها توانستند خدمات بهتری به سیل زدگان ارائه دهند؟


صیدنیوز