سرپرست استانداری گلستان در جلسه شورای مدیریت بحران استان؛
50 درصد اعتبارات بلاعوض خسارات سیلاب در بخش کشاورزی گلستان واریز شد

سرپرست استانداری گلستان با اشاره به واریز 50 درصد اعتبارات بلاعوض خسارات سیلاب در بخش کشاورزی اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیات وزیران 162 میلیارد تومان به حساب استان آمده است و باید طبق شیوه نامه وزارت جهاد کشاورزی وکمیته فنی و کارگروه شهرستانی بصورت عادلانه توزیع شود.
به گزارش ساجدخبر ؛ مهندس میرمحمد غراوی عصر یکشنبه 25 فروردین در جلسه شورای مدیریت بحران استان ضمن تقدیر از تمامی نیروهای امداد رسان ، نیروهای مسلح، دستگاه های اجرایی ، نیروهای داوطلب و مردمی که در طول بحران سیلاب در گلستان تلاش کرده اند، تصریح کرد: باید تا فردا لیست نهایی خسارات وارده به استان را به وزارت کشور اعلام کنیم اما به دلیل اینکه هنوز آب گرفتگی هایی وجود دارد خسارت اعلام شده از سوی استان همان رقم 4800 میلیارد تومان است تا برآورد کامل صورت پذیرد.
وی افزود: اعتباری بابت هزینه های ضروری در اختیار استان تنها در زمینه سیلاب قرار گرفته و ما از دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها می خواهیم فاکتورها و مستندات هزینه کرد را ارائه کنند چراکه دستگاه های نظارتی با دقت این اعداد و ارقام را مورد بررسی قرار می دهند.
وی با اشاره به همکاری شهرداری ها در خروج سیلاب از سطح شهرها و روستاهای استان، خاطر نشان کرد: طی ارتباطی که با شهردار تهران برقرار شد ، مقرر گردید طی روزهای آتی تیمی از این شهرداری با تمام تجهیزات برای نظافت و پاکیزه سازی شهرهای آق قلا و گمیشان به استان اعزام شوند.
همچنین در این جلسه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: سامانه توزیع اقلام به آسیب دیدگان سیلاب ایجاد شده تا لوازم خانگی که دستگاه ها، نهادها و بانک های مختلف جهت تهیه آن اعلام آمادگی کرده اند ، به درستی و عادلانه توزیع شود.
محمد حمیدی تصریح کرد: در توزیع این اقلام مبنای اولیه ما 8 هزار واحد مسکونی تخریبی هستند که البته تا کنون به این اندازه لوازم خانگی به استان نیامده است و اگر چنانچه پک های بیشتری از لوازم خانگی به استان برسد پس از واحدهای تخریبی ، واحدهایی که نیاز به تعمیرات اساسی تر دارند در اولویت بعدی قرار می گیرند. 
وی افزود: گستره توزیع اقلام در سطح استان است و بر اساس تعداد واحد های تخریب شده در هر شهرستان توزیع خواهد شد.
لازم به ذکر است در این جلسه تعدادی از فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی استان گزارشی از اقدامات و خسارات وارده ارائه کردند.

  26 فروردین 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 70610
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز