سرپرست استانداری گلستان در حاشیه افتتاح کانال انحرافی «بندولی»:
کانال انحرافی «بندولی» هدیه قرارگاه خاتم به مردم استان است

https://media.farsnews.com/Uploaded/Files/Images/1398/01/15/13980115000064_Test_PhotoO.jpg

سرپرست استانداری گلستان گفت: به منظور با مقابله سیلاب، از قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه خواستار اجرای کانال انحرافی شدیم که این پروژه، هدیه قرارگاه خاتم به مردم استان است.

به گزارش ساجدخبر ؛ میرمحمد غراوی صبح امروز چهارشنبه 28 فروردین در حاشیه افتتاح کانال انحرافی «بندولی» در بالادست سد وشمگیر که برای انتقال سیلاب گرگانرود به دریاچه «کال شور» احداث و با حضور سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء انجام شد، اظهار کرد: اجرای این پروژه یکی از مصوبات شورای هماهنگی مدیریت بحران استان برای مقابله با سیلاب‌های بعدی بوده است.
وی ادامه داد: ما در این سیلاب متوجه شدیم در انتقال و پخش سیلاب باید اقدامات موثرتری انجام می‌دادیم و با این مواجه شدیم که قدرت تخلیه رودخانه‌های ما به ویژه گرگانرود کمتر از حد پیش‌بینی است.
سرپرست استانداری گلستان تصریح کرد: رودخانه گرگانرود رودخانه‌ای است که به دلیل عدم لایروبی طی سال‌های گذشته حجم پذیرش آن بسیار کم شده بود و در همین راستا اجرای این پروژه در شورای هماهنگی مدیریت بحران تصویب شد.
غراوی گفت: نقش اصلی این کانال، پخش سیلاب و انتقال بخشی از ظرفیت گرگانرود تا ۴۰ متر مکعب در ثانیه به سمت «کانال شور» است.
وی تاکید کرد: نیاز است این کانال خاکی حتما نیازمند پوشش و آسترکشی است تا سوپاپ اطمینان کامل برای تخلیه سیلاب‌های آتی باشد.

  28 فروردین 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 70667
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز