شهروند گرگانی شوکای نابالغ را تحویل محیط زیست داد

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/2/24/9907792_373.jpg

مسئول روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست گرگان و آق قلا از تحویل یک شوکای نابالغ توسط شهروند دوستدار حیات وحش به این اداره خبر داد.

به گزارش ساجدخبر ، محسنی محسنی مسئول روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست گرگان و آق قلا گفت:شوکای تحویل داده شده در مناطق جنگلی 'دوبرار' گرگان مشاهده شد که با توجه به ناتوانی در حرکت و ضعف مفرط توسط یکی از علاقه‌مندان حیات وحش به اداره محیط زیست گرگان تحویل داده شد.
وی ادامه داد: دوستداران محیط زیست می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه حیات وحش مصدوم که قادر به حرکت یا پرواز کردن نیستند مراتب را با سامانه ارتباطی ۱۵۴۰ و تلفن ۳۲۵۲۴۴۶۱ اطلاع دهند.

شوکا نوعی گوزن کوچک بومی اورآسیا به رنگ سربی یا سرخ است که بیشتر در مناطق سردسیر زندگی می‌کند.

در حال حاضر نسل شوکا به دلیل تخریب گسترده و تغییر کاربری عرصه‌های جنگلی شمال کشور به مناطق مسکونی و زمین‌های کشاورزی، همچنین شکار غیرمجاز به شدت کاهش یافته و در آستانه انقراض قرار دارد.

با توجه به جنگلی بودن زیستگاه این گونه و ممکن نبودن سرشماری به روش مشاهده مستقیم، آمار دقیقی از تعداد شوکا‌های باقیمانده در ایران وجود ندارد.

  24 اردیبهشت 1398
بخش : گلستان / محیط زیست
کد خبر: 71339
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز