سرپرست استانداری گلستان:
حفاظت از تاسیسات زیربنایی و تسریع در پرداخت خسارات وارده به مردم در اولویت است

سرپرست استانداری گلستان با اشاره به اینکه سیلاب خسارتی را به شبکه های آب، برق و گاز استان وارد کرده است، اظهار کرد: حفاظت از تاسیسات زیربنایی و ترمیم سریع جداره رودخانه هایی که بر اثر سیلاب تخریب شده اند و ممکن است خسارات بیشتری را به دنبال داشته باشند، در اولویت قرار دارد.

به گزارش ساجدخبر ؛ مهندس میرمحمد غراوی صبح امروز سه شنبه 24 اردیبهشت در چهارمین جلسه کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده استان، تصریح کرد: همه دستگاه های مرتبط باید با توجه به مصوبه 11 فروردین هیات دولت به دور از بروکراسی های اداری روند پرداخت خسارت های مردمی و کشاورزی را تسریع نمایند.
وی افزود: جلسه این کارگروه سه شنبه هر هفته برقرار است و دستگاه ها باید جزئیات اقدامات خود را در سامانه سجاد(سامانه جامع امداد و بازسازی دولت) بارگذاری نمایند.
وی یادآور شد: بر اساس برآورد های صورت گرفته 11 هزار و 800 واحد مسکونی نیاز به بازسازی و بهسازی دارند و بانک های عامل توجه داشته باشند که تسهیلات این اقدام توسط دولت از محل مواد 10 و 12 پرداخت می شود و از محل منابع بانک نیست، لذا در تسریع ارائه این تسهیلات همکاری کامل را داشته باشند.
سرپرست استانداری گلستان، گفت: نیاز است تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط و همچنین دستگاه های نظارتی نسبت به ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه ها، کانال ها و مسیل ها حساسیت داشته باشند و حکم قلع بنا را در مورد این گونه ساخت و سازها رعایت و اجرا کنند تا در سیلاب های آتی استان با مشکلات بیشتر مواجه نشود.
غراوی با اشاره به وضعیت خطوط انتقال گاز در فاضل آباد، خاطر نشان کرد: باید کمیته ای متشکل از شرکت آب منطقه ای استان، شرکت گاز ، شرکت برق منطقه ای گلستان و مازندران محل تخریب رودخانه را بازدید و هر چه سریع تر نسبت به ایمن سازی خط انتقال گاز و دکل برق آن منطقه اقدام لازم را صورت دهند.
همچنین در ادامه این جلسه دستگاه های اجرایی گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه کردند و عنوان شد تا کنون 4 هزار و 567 پرونده جهت دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند و 137 مورد انعقاد قراداد صورت گرفته است.

  24 اردیبهشت 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 71347
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز